Erzurum

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 13:24

Erzurum'da Tarımın Yılsonu Değerlendirilmesi Yapıldı

IHA

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün Yıl Sonu Değerlendirmesi Toplantısında Erzurum’un ülke tarımın da ki önemine vurgu yaparak; " Erzurum tarımsız, ülke tarımı da Erzurumsuz olmaz, bu bilinçle görev sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz" dedi.
Erzurum’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün 2016 yılı çalışmalarını değerlendirmek ve 2017 yılı hedeflerini ortaya koyabilmek adına ’Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’ yapıldı.
Palandöken’de bir otelde düzenlenen toplantıya Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar ve ilçe müdürleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Osman Akar, "Erzurum’un 1,4 milyon büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığı, 3,6 milyar TL tarımsal hasılası ile sektörde ki konumunu her geçen gün daha da pekiştirmektedir" ifadelerini kullandı.
Vali Azizoğlu, Gerek toprak alanı gerekse de hayvan sayısı bakımından ülkenin ilkleri arasında olduklarını belirterek;" Erzurum deyince insanların aklına iklimi ile tarımsal ve hayvansal ürünleri geliyor. İklimi değiştiremeyeceğimize göre müdahale edebileceğimiz tarımı en ileri seviyeye götürmeliyiz."
"Büyük düşünüp büyük işler başarmalıyız"
Vali Azizoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;“ Ülkemiz için çok çalışıp, ufkumuzu geniş tutmalıyız. Büyük düşünüp büyük işler başarmalıyız. Neden birkaç yılda Erzurum’un tarımını kalkındırmayalım. Potansiyelimiz var. Bu potansiyeli icraata çevirmek bizim elimizde. Kendimize hedefler koyalım. Erzurum balının farklılığını ortaya koyalım. Marka değerini oluşturarak tarımın tüm alanlarına doğrudan veya dolaylı katkısı olan arıcılığı ilimizde daha çok geliştirelim. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta da işletme kapasitelerimizi büyüterek maliyetleri azaltmanın yollarını arayalım. Çünkü karlılık için başta verimliliğimizi artırmalıyız.” dedi.
Toplantının sonunda Vali Azizoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün başarılı personellerine Teşekkür Belgesi verdi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.