Dünya
28.03.2015 - 16:31 | Son Güncelleme: 28.03.2015-16:31

Esad'a ağır darbe: İdlib düştü

Sitene Ekle

Muhalif Çatı Birliği Fetih Ordusu, Suriye'nin kuzeybatısında yer alan İdlib kentinin denetimini tamamıyla sağladı.


Suriye'de çatı birliği "Fetih Ordusu"nun 4 günden bu yana ülkenin kuzeybatısındaki İdlib kentine ağır silahlarla saldırarak, şehrin denetimini sağladığı bildirildi.
Muhaliflerin eyalet başkenti olan İdlib şehir merkezini ele geçirmek için başlattıkları operasyonlar 4. gününe girerken bu sabah itibariyle şehrin güneyinde kalan küçük bir kısım hariç tamamen kontrolün sağlandığı açıklandı.

Bögeden haber aktaran kaynaklar, muhaliflerin oluşturduğu Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin kent merkezinin neredeyse tamamını ele geçirdiğini ve onlarca şebbihayı öldürdüğünü aktardı.

Sokak ve caddelerin rejim askerlerinin cesetleriyle dolu olduğunu belirten kaynaklar, biçok nusayri askerininde sağ ele geçirildini açıkladı. Öte yandan savaşçıların İdlib'in sokaklarına girmesiyle camilerden tekbirlerin yükseldiği belirtiliyor.


Etiketler: haber, Sabah, Suriye
Bilgi YarışmasıMaya takviminin de bitişi konu alınarak dünyanın sonu ile ilgili çevrilen Hollywood yapımı filmin adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Bir meslekte eskilik bakımından başta gelen kimseye ne denir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.