Dünya
15.10.2012 - 10:02 | Son Güncelleme: 15.10.2012-11:22

Esad askerlerine El Kaide usulü infaz

Sunday Times Gazetesi'nde yayınlanan fotoğraf Şam Muhalifi El Nusra örgütünün Esad askerlerine El Kaide usulü infazını gözler önüne serdi. El Nusra'nın bu fotoğrafla Esad için savaşan askerleri yıldırmaya çalıştığı iddia edildi.

Sitene Ekle

İnternete düşen bu fotoğrafın Suriye askerlerinin ellerini bağlayıp tek tek öldürülürken gösterdiği iddia edildi. El Kaide yanlısı Es nusra örgütü üyesinin Esad askerlerini diz çöktürerek tabancayla tek tek öldürdüğü görüntü vahşeti ortaya koydu.

ÖSİ HİZBULLAH İDDİASINI TEKRARLADI

Öte yandan Özgür Suriye Ordusu, bugün yaptığı açıklamada ellerinde Hizbullah örgütüne ait askerlerin cesetleri olduğunu duyurdu. Suriye Özgür Ordusu bugün yaptığı açıklamada, çıkan çatışmalarda öldürdükleri iki Hizbullah askerinin cesetlerinin ellerinde olduğunu iddia etti. Muhalifler, ellerinde bulunan İdlib'e bağlı Cusiye beldesinde Hizbullah ve yönetime bağlı ordu ile aralarında şiddetli çatışmaların yaşandığını açıkladı. Özgür Suriye Ordusu, çatışmalarda çok sayıda Hizbullah askerinin de öldüğünü aktardı. Muhalifler, çatışmalarda iki kayıp verdiklerini, beyan etti. Suriye'de kriz 19'uncu ayına girerken, Hizbullah askerlerinin Esed'in yanında, muhaliflere karşı savaştıkları yönünde ciddi iddialar bulunuyor. Hizbullah lideri Hasan Nasrallah ise yaptığı açıklamada Suriye'de Esed'in ordusunda muhaliflere karşı savaşan askerlerinin olduğu yönündeki iddiaları reddetmişti.

 

 

ASKERİ BÖYLE ÖLDÜRDÜLER! (+18)


Erken rezervasyon’da %50’ye varan indirimler...


Etiketler: Esad, Suriye, El Kaide, El Nusra
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    82. Oscar ödüllerinden "En İyi Orijinal Senaryo" ödülü hangi film tarafından kazanıldı?
    ©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.