Gündem
11.07.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.07.2011-23:23

Eşi, kaçırılan astsubayı bekliyor

Diyarbakır Lice’de geçen cumartesi günü PKK’lı teröristlerce kaçırılan astsubayın eşi, “Benim eşim 17 yılını vatan için harcadı. Halkımız dua etsin” dedi

Sitene Ekle

FIRAT KESKİNKILIÇ - METİN KARAKUŞ Kırklareli DHA-ANKARA AA

Diyarbakır’ın Lice ilçesi Fis Ovası’nda, geçen cumartesi günü yol kesen 20 kişilik PKK’lı grubun kaçırdığı Astsubay Başçavuş’un eşi, Edirne’de “Sağ salim bir an önce eşime kavuşmak istiyorum” dedi. Geçen cumartesi günü, yol kesen yaklaşık 20 kişilik PKK’lı grup,  durdurdukları bir tanker ile kaza yapmış gibi yolu kapatıp, geçen araçlardaki yolcuları tek tek indirerek kimlik kontrolü yaptı. Teröristler, özel otomobili ile Lice’ye dönen Lice 2’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda görevli Astsubay Başçavuş A.S. ile aynı araçta bulunan kimliği açıklanmayan bir uzman çavuş ve Bingöl’de sağlık teknisyeni olarak çalışan bir kişiyi kaçırdı. Görgü tanıklarının ihbarı üzerine gelen güvenlik güçleri, kaçırılan astsubayın özel otomobilini buldu.EDİRNE’YE TAYİN OLMUŞ
Kaçırılan Astsubay’ın Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde yaşayan eşi S.S., eşi ile en son olay günü telefonla konuştuğunu belirterek şunları anlattı: “Eşim 2 yıldır Lice’de görevliydi. Edirne’ye de tayin oldu. 22 Temmuz’da izne çıkıp Babaeski’ye gelecekti, ardından da 8 Ağustos’ta yeni görevine başlayacaktı. Hafta sonu da izinli olduğu için, arkadaşı ile birlikte otomobilin bakımını yaptırmaya Diyarbakır’a gitti. Dönüşte kaza süsü verilerek yolları kesilmiş. Ardından eşim ve aracındaki 2 kişi kaçırılmış. Sonra eşime bir daha ulaşamadım. Komutanlar ailemi arayıp haber vermiş. Ancak ailem bana haber vermedi. Televizyon izlerken alt yazıda askerlerin kaçırıldığını öğrendim. Eşimin de oradan geçeceğini bildiğim için o kaçırılanlardan birinin eşim olduğunu anladım. Ardından ailem doğruyu söyledi.”
Herkesin dua etmesini isteyen S.S., “Benim tek isteğim var. Sağolsun Türk Silahlı Kuvvetleri çalışıyor ve aramalar sürüyor. Eşim 17 yılını bu vatan için harcadı, çalıştı çabaladı. Halkımızdan dua istiyorum, devlet büyüklerimizden de ilgi ve alaka bekliyorum” dedi. S.S. sözlerini şöyle sürdürdü:
“Umutluyum bekliyorum. Sadece şu an eşimin sesini duymak istiyorum. Bir alo dese yeter. 2.5 yaşında bir kızımız var. İnşallah kızım ‘baba’ diye koşacak. Metanetli olalım. Biz asker eşiyiz. Eşim bu ortamda 2 yıldır bulunuyor. Sağ salim bir an önce eşime kavuşmak istiyorum.”  

Şahin: Operasyon ülke sınırlarından taşabilir

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 2’si asker 3 kişinin kaçırılmasına ilişkin “Olay ülke sınırlarında gerçekleşmiştir. Çalışmaların kapsama alanı ülke sınırlarıyla sınırlı değildir” dedi.
Şahin, Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Havameydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı yapım sözleşmesi imza töreninde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
Bir gazetecinin Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının 2’si asker 3 kişiyi kaçırmasına yönelik sorusu üzerine Şahin, şunları kaydetti:
“Önceki gece Diyarbakır Lice istikametinde seyir halindeyken saat 21.45 sıralarında gerçekleşen bir olay sonucunda bir başçavuş, bir uzman çavuş askerimiz özel araçlarıyla seyahat ederken kaçırılmış durumdadır. Ayrıca bir sağlık teknikeri personelin de o gelişme esnasında kaçırılma bilgisi var. Bununla ilgili olarak Diyarbakır Valiliğimiz gerekli çalışmaları yürütüyor. Açıklamayı da yaptı. Ayrıca Sağlık Bakanlığımız da sağlık personeli ile ilgili olarak konuya ilişkin olarak değerlendirmesiyle basınla ve kamuoyuyla paylaşıldı. Konu üzerinde çalışmalar devam ediyor. Kısa zamanda sonuç alınacağını bekliyoruz.”
Şahin, “PKK olduğu kesin mi?” sorusuna “İlk bilgiler öyle” yanıtını verdi. İçişleri Bakanı Şahin, “Askerler sınır dışına çıkarılmış olabilir mi? Bu konuda bir bilgi var mı?” sorusuna da “Çalışmaların devam ettiğini söyledim. Olay ülke sınırlarında gerçekleşmiştir, çalışmaların kapsama alanı ülke sınırlarıyla sınırlı değildir” karşılığını verdi.

 


Etiketler:
Bilgi Yarışması"Atın Beni Denizlere" şarkısı hangi sanatçımıza aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi Geniş Aile dizisindeki karakterlerden biri değildir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX