Eşi benzeri yok! Sadece kredi kartı büyüklüğünde

12 Mayıs 2017 - 18:30'de eklendi12.05.2017 - 18:46'de güncellendi
Modern akıllı telefonların aksine minimalist tasarımı ve basit arayüzüyle dikkat çeken Light Phone adlı telefon ön siparişe sunuldu. İşte Light Phone'un tasarımı ve teknik özellikleri...

1-

Kredi kartı büyüklüğündeki Light Phone adlı telefon, 2015'te bir bağış şirketi olan Kickstarter'da yerini almış ve kısa sürede yeterli fon desteğini topladıktan sonra kullanıcılara ilk ürünleri gönderilmişti. 

2-


Light Phone şimdi ise kendi sayfası üzerinden ön siparişe sunuldu.

3-

Sadece telefon görüşmesi yapabileceğiniz telefonla mesaj veya e-posta gönderilemiyor. 

4-

Dokuz kişinin numarasını kaydedebileceğiniz telefon microUSB üzerinden şarj ediliyor ve...

5-

tek SIM kart girişine sahip.

6-

OLED ekran ve Qualcomm 8208 işlemcinin yer aldığı telefonun ağırlığı ise 38,5 gram. 

7-

2-4 gün arası bekleme ve 45-90 dakikaya kadar konuşma süresi sunan telefon 2G üzerinden görüşmeleri destekliyor. 

8-

Yurt dışı satış fiyatı 150 olan ve siyah, beyaz renk seçenekleriyle gelen telefon ABD'de ön siparişle satışa sunuldu. 

9-

Telefonun diğer ülkelerde satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.

10-


Ancak Light Phone bir yana, yıllardır satışa sunulması beklenen ama hayal olarak kalan telefonlar görenleri kendine hayran bırakıyor. İşte Nokia'nın yıllardır yapacağı düşünülen ama ancak kimsenin dokunamadığı telefonu başta olmak üzere müthiş cep telefonu tasarımları...

11-

Tasarımcı Clement Logereau tarafından geliştirilen ve değişebilir küçük karelerden meydana gelen Nokia Unik, bambaşka bir cep telefonu akımının öncüsü niteliğinde. Telefonun en büyük özelliği "değişebilir" tasarıma sahip olması...

12-

Diğer bir deyişle dilediğiniz rengi dilediğiniz karede telefonunuza uygulayabilirsiniz.

13-

Özellikle oyunculara yönelik donanımlarıyla dikkat çekmesi beklenen Alienware Anroid, isminden de anlaşılacağı üzere işletim sistemi olarak Windows Mobile'ı değil, Android'i seçmiş durumda.

14-

Juan Carlos Garzon isimli tasarımcı tarafından oluşturulan bu şeffaf Nokia konsepti, dokunmatik bir ekrana ve şeffaf bir ekrana sahip.

15-

16-

Jung Dae Hoon tarafından geliştirilen bu telefonun dikkat çeken özelliği bileğe takılıyor olması.

17-


Bunun dışında telefonla görüşme yapılmak istendiğinde telefondan dışarıya yansıyan lazerle butonlara tıklayabilir, saati gene yansıma yoluyla görebilirsiniz.

18-

Bu telefon konsepti özellikle sık sık mesajlaşanlar için düşünüldü. Sam James Chu'nun tasarımını üstlendiği telefon ile kaleminizle yazar gibi karşınızdakine mesaj gönderebileceksiniz.

19-


Sürgülü telefonları bir kenara bırakacak olursak, ZTE'nin bu konsept telefonunda tuş takımı ve üst panel ayrı yönlere doğru açıldığında telefonun ekranıyla karşılaşıyorsunuz.

20-

Joongho Choi isimli tasarımcının elinden çıkan bu telefonun ayrıcı özelliği iki parça halinden oluşması.

21-

22-

Geliştirilen bu telefon tasarımı sayesinde artık telefon görüşmesi yapmak istediğinizde telefonu kulağınıza takmanız yeterli olacak ve eliniz artık telefonla görüşürken yorulmayacak.

23-


Uzaktan bakıldığında kaleme benzeyen bu özel tasarım aslında bir cep telefonu. Ekranı ise kalemin üzerindeki ufak bir bölmede yer alıyor. Tuş takımı da ekranın hemen yanında bulunuyor.

24-

Şeffaf bir görünüme sahip olan ve Seunghan Song tarafından tasarlanan bu konsept telefon, ayrıca hava durumunu algılayarak en son hava durumu bilgilerini an ve an ekrana yansıtabiliyor.

25-

Bilim-kurgu filmlerinden çıkan bir cep telefonuna benzeyen Cobalto konsepti, şeffaf yapısıyla da dikkat çekiyor.

26-

Telefonun şekli ise Apple'ın henüz piyasaya sürdüğü popüler "Magic Mouse"una oldukça benzer nitelikte...

27-


Büyüteç tasarımına sahip olan Fujitsu Concept Phone'un ekranı da oldukça hoş bir tasarıma sahip.
28-Knot Design'ın geliştirdiği dokunmatik ekranlı bu telefon, farklı tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

29-

30-

LG tarafından geliştirilen bu konsept telefonun giremediği şekil yok...31-Shirley A. Roberts imzalı bu cep telefonu tasarımı ise diğer cep telefonlarından farklı olarak esnekliğiyle ön plana çıkıyor. Kıvrılabilen ve rulo şeklinde katlanabilen bu telefon, kol saati gibi de kullanılabiliyor.

32-


Bu cep telefonu tasarımında ise yeşil rengi önplana çıkarılmış. Ancak telefonun ayırıcı özelliği yeşil rengi değil elbette. Telefon çimen tasarımını kullanıyor ve farklı bir görünüme kavuşuyor.


33-Ekranı kapalı olduğunda oldukça küçük ebatlarda olan telefonun ekranı açıldığında devasa bir dokunmatik ekrana sahip cep telefonu ortaya çıkıyor.

34-
Hem saat hem telefon olan Samsung WM konsepti aynı zamanda uzaktan kumanda işlevi de görebiliyor.

35-

36-


İşte size bir canlı gibi hücrelerden meydana gelen capcanlı bir telefon konsepti...37-
Chris Owens imzalı bu cep telefonunun ekranında LED teknolojisinden faydalanılıyor. Bunun yanı sıra telefonun tuş takımı da şeffaf bir görünüme sahip.


38-Bu cep telefonu konsepti ise bünyesinde barındırdığı projektör teknolojisi sayesinde ekranındaki görüntüleri duvara yansıtabiliyor.

39-Sony'e ait olan bu cep telefonu tasarımı, sabahları çalar saatle uyanmak isteyen kullanıcılar için geliştirildi. Dijital saat olarak çalışabilen bu konsept telefonun tasarımı da bir hayli ilginç.


40-