Ege

Ege

11.11.2017 - 04:01 | Son Güncelleme: 11.11.2017-4:02

ESİAD’a desteğe hazırız

Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ne konuk olan Vodafone CEO’su Deegan, “Dijitalleşme yolculuğunda tam destek vermeye hazırız” dedi

Sitene Ekle

Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) tarafından, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan’ın katılımıyla düzenlenen ‘Dijital Dönüşümde Küresel ve Bölgesel Eğilimler’ konulu toplantıda Türkiye’de ve dünyada dijitalleşmenin geleceği ele alındı. 

ESİAD Başkanı Fadıl Sivri, “Ülkelerin dijital devrimi başarıyla uygulayabilmesi için, merkezi hükümet ile yerel yönetimlerin işbirliği içerisinde bir dijital strateji geliştirmeleri gerekiyor. Tarım, sanayi, hukuk, eğitim sisteminin yapılandırılmasında teknolojiden en iyi şekilde faydalanmak vazgeçilmez bir hal alıyor” dedi. 

‘Devrimin öncüsü olur’

Ege’nin ve İzmir’in yükseköğretim kalitesine vurgu yapan Sivri, “Ege Bölgesi’ni bilişim ve teknolojide en hızlı hareket eden, adaptasyon sağlayan örnek bölge olarak görmek istiyoruz. ESİAD olarak bu konuda çeşitli çalışmalar yapıyor, bölgemizin potansiyeline inanıyoruz. Özellikle İzmir, eğitimli nüfusu ve yaygın teknoloji kullanımı açısından bu devrimin öncüsü olmaya aday. Global şirketlerin de yatırımlarıyla İzmir’in bu dönüşüme öncülük etmesi mümkün” diye konuştu. Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, “Son 5 yıl içinde İzmir’e yaptığımız toplam yatırım 210 milyon lirayı geçti. Amacımız, İzmir’in yüzde 52 olarak ölçtüğümüz ‘Dijitalleşme Endeksi Skoru’nu daha da yukarılara taşımak. Bu yaklaşımla, İzmir’in önde gelen iş dünyası örgütü ESİAD’ın üyelerinin dijitalleşme yolculuğunda da tam destek vermeye hazırız” şeklinde konuştu.


Diş fırçaları kullanılmaya başlamadan önceki eski zamanlarda diş fırçalamak için kullanılan ve arak ağacından elde edilen tahta parçasına ne ad verilir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX