Eşine ve çocuğuna kızan pilot uçakla eve daldı

Aile içi şiddet konusu hem hassas hem de oldukça önemli. Muhakkak duyarlı olunması gerekiyor. Ortalıkta bu kadar cinnet getiren insanlar olunca bu hassasiyet artık şart. ABD'de yaşanan son olay ise duyanı şoke edecek cinsten...

Eşine ve çocuğuna kızan pilot uçakla eve daldı

Serbest bırakıldı

Serbest bırakıldı

ABD'nin Utah eyaletinde yaşayan Duane Youd adlı bir pilot, aile içi şiddet suçundan tutuklandıktan sonra serbest kaldı.

Ve böylece intikam planını hayata geçirdi.  Eşi ve çocuğu evdeyken bir uçakla eve daldı!

Yanlış okumadınız, adam pilot. Ve eşi ile çocuğu evdeyken bam!

Sadece birkaç saat sonra

Sadece birkaç saat sonra

Adam kefaletle serbest bırakıldıktan sadece birkaç saat sonra yaşanan olay sosyal medyayı salladı; olay NBC ve Independent gibi birçok haber sitesinde yer aldı.

Peki adama ve ailesine ne oldu? Adam hayatını kaybetti. Bu olay yaşandığı esnada evde bulunan kadın ve çocuk ise yara dahi almadı. 

Hem korkunç hem de düşündürücü

Hem korkunç hem de düşündürücü

Duane Youd'un sadece birkaç saat içinde bu korkunç planı hayata geçirmesi korkunç. Adamın aile içi şiddet yüzünden önce tutuklanıp sonra serbest kalması ve bu serbest kalışının hemen ardından bu intikamı devreye sokması ise düşündürücü.

Gerçekten serbest kalmayı hak edecek bir insan mıydı bu adam?

Eşi ve çocuğu yara almadan kurtuldu

Eşi ve çocuğu yara almadan kurtuldu

Neyse ki ne eşi ne de çocuğu yara almadı. Ama sadece bu olay bile aslında ne kadar vahşi bir dünyada yaşadığımızın kanıtı.

Evet, bir adam bırakın eşini, kendi kanından canından olan çocuğunu bile düşünmeyebiliyor, umursamayabiliyor ve canından olma pahasına 'ders verme' kafası yaşıyor.

Yalnızlıktan öleceğiz

Yalnızlıktan öleceğiz

Aile içi şiddet konusunda ne kadar ciddi olmamız gerektiğini hatırlatıyor bu olay. "Amaaan, her gün bir sürü bu habere benzer şey yaşanıyor" denilip geçilmemeli. Eve uçakla dalmak nedir?

Sonra neden insanlar aile kurmaya yanaşmıyor... İşte bu yüzden! Kimsenin kimseye tahammülü kalmadı. Yalnızlıktan öleceğiz yakında. Ve sanırım bize bu müstahak!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak