Dünya
30.06.2013 - 11:01 | Son Güncelleme: 30.06.2013-11:05

Eşinin cinsel organını kesen kadına ömür boyu hapis

Eski eşinin penisini kesip çöp öğütücüsüne atan ABD'li kadın, “cinayete tam teşebbüs”ten suçlu bulundu.

Sitene Ekle

ABD’nin California eyaletinde, mutfak bıçağı ile eski eşinin cinsel organını kesen ve çöp öğütücüsüne atan 50 yaşındaki Catherine Kieu, ömür boyu hapse mahkûm edildi.

Karar duruşmasında, Kieu’nun avukatının savunması dikkat çekti. Kieu’nun genç yaşlarda suistimal edildiğini ve saldırısının arka planında bu post travmatik davranış bozukluğunun yattığını söyleyen avukat, failin bu davranışından pişmanlık duyduğunu söyledi. Buna karşılık savcı ise suçlamasında, bunun planlı bir eylem olduğuna dikkati çekti.

Kieu’nun, kocasının boşanma talebini reddettiğini de belirten savcı, sanığın birinci derece cinayetten yargılanması gerektiğini söyledi. Mahkeme Kieu’yu, 7 yıl sonunda şartlı tahliyeye çevrilebilir “ömür boyu hapis” cezasına çarptırdı.

Karar hakkında yorum yapan koca ise “Bugün bu karardan sonra içim biraz olsun rahatladı” dedi. Olaydan sonra kurbanın estetik ameliyatlar geçirdiği fakat başarılı sonuçlar alınamadığı belirtiliyor. Penis kesen Türk kadına 3 yıl istendi Trabzon’un Değirmendere semtindeki bir otelde 3 Ağustos 2008’de kavga ettiği sevgilisi S.G.’nin uyurken cinsel organını bıçakla kesen İ.T., organ parçasını karşıdaki binanın çatısına atmıştı. Olay yerine gelen polisler yaralı S.G.’yi hastaneye kaldırırken, penis parçası da polisler tarafından bulunarak hastaneye getirilmişti. S.G.’nin penisi sevk edildiği hastanede 11 saat süren operasyonla yerine dikilmişti.

Olayın ardından gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan İ.T. hakkında, ‘Yaralama sonucu mağdurun duyularından veya organlarından birinin işlevinin sürekli zayıflamasına veya işlevini yitirmesine’ neden olduğu gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

 


Etiketler: ABD, California
En Çok Konuşulan Haberler
    "Babam ve Oğlum" filminin yönetmeni kimdir?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.