Eşinin Rusya'ya göndermediği Meksikalı'ya arkadaşlarından sürpriz

Rusya'da düzenlenen 2018 Dünya Kupası'na gitmek için eşinden izin alamayan Meksikalı bir futbolsevere arkadaşları sahip çıktı. Hanımcılığın kazanması sonucu kendisi Rusya'ya gidemeyince arkadaşlarının hazırladığı maketi kupa heyecanını yaşıyor.

Eşinin Rusya'ya göndermediği Meksikalı'ya arkadaşlarından sürpriz

İdeal arkadaş ortamı

Keyif kaçıran durumlardan bile eğlence çıkarmayı bilen ve moral bozmak yerine hep şamata peşinde olan bir arkadaş ortamınız varsa hayat güzelleşiyor. Şu durumda gelemediğiniz için surat asıp trip atan bir arkadaş grubu mu yoksa habere konu olan arkadaş grubu mu tercih edilir?

Ya da siz gelemeyen arkadaşınıza trip atan kişi mi olmak isterdiniz yoksa bu yaratıcı fikri bulan kişi mi?

Kadınlar Rusya'ya ön yargılı

Arjantin Futbol Federasyonu'nun bile Rus kadınlarla ilgili hazırlattığı broşürlerden sonra birçok insan Rusya'ya karşı ön yargıyla yaklaşıyor. Özellikle kıskanç olan kadınlar, eşlerini ya da sevgililerinin Rusya'ya gitmesine sıcak bakmıyor.

Meksikalı futbolsever de tam olarak bu durumun sonucunda izni koparamamış olsa gerek.

Tişörtünde mesaj yatıyor

Maketinde giydiği tişörtte Türkçe "Kocakarım beni bırakmıyor" anlamına gelen "Mi vieja no me dejo" yazan Meksikalı, bu konuda biraz içerlemiş gibi. Karısından göremediği anlayışı Rusya'ya gelen arkadaşlarından görmesi de ilginç bir ayrıntı.

Neyse ki 2026 Dünya Kupası Meksika-ABD-Kanada ortaklığında yapılacak ve bu kez ev sahibi, bu mağdur Meksikalı olacak.

 

turcel.orman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak