Ankara

Yerel Haber
06 Ağustos 2015 - 14:32

ESKİ CUMHURİYET BAŞSAVCISI NURİ OK’A VEDA

IHA

Hayatını kaybeden eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, Kocatepe Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
Geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Ok (73) için Kocatepe Camii’nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Çok sayıda kişinin katıldığı cenaze namazının ardından Ok’un naaşı cenaze aracına taşındı. Son yolculuğuna uğurlanan Ok, Gölbaşı Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
10 Kasım 1942 tarihinde Tarsus’ta doğan Ok, 1965 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra askerliğini Şanlıurfa’da yedek subay olarak yaptı. Ankara hakim adayı olarak mesleğe başlayan Ok, sırasıyla Tomarza Cumhuriyet Savcı Yardımcılığı, Karataş Cumhuriyet Savcılığı, Gaziantep Cumhuriyet Savcı Yardımcılığı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1991 tarihinde Yargıtay Üyeliği’ne seçilen Ok, Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı iken Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca gösterilen adaylar arasından Cumhurbaşkanınca 2003 tarihinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na seçildi. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Kamu Yönetim Uzmanlık programını tamamlayan Ok’un “Ceza Mahkemelerinin Görevine Giren Vergi Kaçakçılık Suçları” adlı ortak bir eseri ve "Adalet Bakanlığı’nın Noterler Üzerindeki Denetimi" adlı inceleme yazısı bulunuyor.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

16°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.