02.06.2010 02:53 | Son Güncelleme:
ANKARA Milliyet

Eski milletvekili adayı da öldü

İsrail’in Gazze’ye yardım götüren konvoya düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden 9 kişinin Türk olduğu iddia edilirken, 4’ünün kimliği belirlendi.

Eski milletvekili adayı da öldü

Dışişleri Bakanlığı’na dün ulaşan bilgilere göre, İsrail askerlerinin saldırısında, gemide bulunan 20 kişi yaralandı, 9 kişi ise hayatını kaybetti.
Hayatını kaybedenlerden 4 Türk vatandaşının kimlikleri belirlenirken, söz konusu kişilerin ailelerine de bilgi verildi. 5 kişinin kimlik tespit çalışmaları sürerken, ölenlerin isimlerinin Ali Haydar Bengi, Ali Ekber Yaratılmış, Muharrem Koçak ve İbrahim Bilgen olduğu kaydedildi. Yaratılmış’ın Ankara Sincan’daki evinde gün boyu Kur’an-ı Kerim okutulurken, semt sakinleri gecenin geç saatlerine kadar başsağlığı dileklerini iletti.
Yaratılmış’ın en büyük oğlu Muhammet Sabri Yaratılmış, babasının güverteye çıkan İsrail askerine karşı koyduğundan emin olduğunu belirtirken, “Babam kendisi için hazırlanan çantayı almak istemedi, sadece bir sabun götürdü yanına. Sanki malum olmuş” dedi. Diyarbakırlı Bengi’nin arkadaşı Sabır Ceylan, “Ali Haydar kardeşimiz yola çıkmadan önce ‘Şehit olmayı arzuluyorum’ demişti. Şehit olmayı çok istiyordu” dedi. 

Saadet Partisi adayıydı
Siirtli İbrahim Bilgen’in ailesi taziyeleri kabul etmeye başladı. Bilgen’in yakınları Güres Caddesi’ndeki boş bir dükkanı taziye evine dönüştürerek camlara Türk ve Filistin bayrakları astı.
6 çocuk babası olan Bilgen’in 2007’deki genel seçimlerde Saadet Partisi’nden milletvekili adayı olduğu bildirildi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0