Eskişehir

Yerel Haber
10 Eylül 2017 - 12:33

Eskişehir'de Mevsimin İlk Hamsileri Tezgahlara Ulaştı

IHA

Sezonun açılması ile birlikte mevsimin ilk hamsileri Eskişehir’de tezgahları süslemeye başladı.
Geçtiğimiz yıllara göre fiyatların biraz yüksek olduğu kaydedilirken yinede tezgahlara gelen hamsiler, balıkçıların yüzünü güldürdü. Sezonun beklendiği gibi olmazsa da güzel başladığını ifade eden balıkçı esnafı Oruç Akkol, “Eylül ayından hamsi balığın sezonu açılır. Sezonun ilk hamsiler bize geldi. İlk günlerinde hava sıcak olduğu için şuanda tam beklediğimiz gibi olmazsa da, yavaş yavaş hızlanıyor. Hava soğuk olunca hamsi balıkları daha çok avlanır. Hamsiler arasında olduğu tüm çeşitler geldi. Ayrıca Hamsilerin bu gelmesi Mart ayında dönem kapanacak kadar devamlı gelecek” diye konuştu.


Pazara ulaşan hamsilerin fiyat konusunda bilgi veren Oruç Akkol şunları söyledi:
“Hamsiler yeni geldiği için bir az pahalı tabi. Şuanda 15 liradan satılıyor. Hem de hava sıcak olduğundan balıklar daha çok aşağıya gider ve az avlanır. Hava soğuk olunca çıkarlar ve bol bol avlanır. Ayrıca bu sene daha bol olacağını söyleniyor. Bol bol çıkınca hem hesaplı olur hem de vatandaşlar ucuz olarak alabilecek.”

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

15°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.