Eskişehir

Yerel Haber
02 Mart 2017 - 10:26

Eskişehir Polisi "Engelleri Aşıyor"

İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünce "Engelleri Aşıyoruz" sloganıyla hazırlanan proje kapsamında, ilk etapta 52 polis memuruna işaret dili eğitimi verilmeye başlandıEğitim Şube Müdürü Şentürk: "İşitme engelli vatandaşlarımız, emniyet müdürlüğümüze geldiğinde istedikleri takdirde işaret dili bilen polis memuru arkadaşlarımızın refakatinde işlemlerini daha kolay halledebilecek"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şubesi tarafından hazırlanan "Engelleri Aşıyoruz" projesi kapsamında, 52 polis memuruna işaret dili eğitimi verilmeye başlandı.

Eğitim Şube Müdürü Neslihan Şentürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının işitme ve konuşma engelli vatandaşlar ile polis arasında sağlıklı diyaloğun kurulabilmesi olduğunu belirterek, zaman içerisinde kentte görev yapan tüm polis memurlarının bu eğitimden faydalanmasını hedeflediklerini söyledi.

Emniyet Müdürlüğü hizmet binası girişinde ve danışma noktalarında, polis merkezlerinde işaret dili eğitimi alan polislerin görev yapacağını ifade eden Şentürk, şunları aktardı:

"Polis teşkilatı olarak halkımıza en iyi hizmeti vermek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Amacımız, çeşitli engelleri nedeniyle hizmet almakta zorlanan vatandaşlarımıza faydalı olacak projeleri hayata geçirmek. İşitme engelli vatandaşlarımız, emniyet müdürlüğümüze geldiğinde istedikleri takdirde işaret dili bilen polis memuru arkadaşlarımızın refakatinde işlemlerini daha kolay halledebilecek. İl Emniyet Müdürümüz Engin Dinç'in talimatlarıyla hayata geçirdiğimiz bu projenin yanı sıra önümüzdeki günlerde de engelli vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştıracak birtakım projeleri de hizmete alacağız."

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

6°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.