Bilecik

Yerel Haber
07 Aralık 2017 - 16:37

Esköyder 2. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

IHA

Bozüyük’te Eskiyüreğil Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Etkinlikler Derneğinin 2. olağan kongresi yapıldı.
Kongre açılış konuşmasını yönetim kurulu başkanlığına seçilen Ali Dinç yaptı. Açılış konuşmasında, katılımcıları selamlayarak gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Dinç, ESKÖYDER için her şeyin en iyisini yapacağını dile getirdi.
Kongreye dernek üyelerinin yarısından fazlası katıldı. Katılımcıların yeterli sayıda olduğu belirlenen kongreye 2. gündem maddesi ile devam edildi. Üyelerin onayı ile Divan Başkanlığına Hüseyin Cuci, Başkan Yardımcılığına Adnan Eral, Yazmanlığa Yusuf Sak oy birliği ile seçildi. Divan heyetinin seçilmesinden sonra ESKÖYDER Yönetim ve Denetim Kurulu belirlendi. Kapalı oy açık tasnif usulü ile yapılan seçimde yeni yönetim katılımcıların çoğunluk onayını alarak seçildi. Seçimlerin akabinde dernek üyelerinin dilek ve temennilerine geçilerek kongre sonlandı. Dernek üyelerinin istekleri arasında; belirli aralıklarla dernek lokalinde toplantıların düzenlenmesi ve Eskiyüreğil Köyünün mezarlık ve çevre düzenlenmesinin yapılması talep edildi. Son olarak başkalığa seçilen Ali Dinç, ESKÖYDER üyelerine destekleri için teşekkür etti.

BilecikYerel Seçim Sonuçları

Bilecik Hava Durumu

7°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.