20.05.2017 02:30 | Son Güncelleme:
FERİT ZENGİN İstanbul

Eşler, sevgililer yakalatıyor

Sarallar çetesiyle girdiği çatışmada onlarca insanın hayatına mal olacak infaz emirlerini vermekle suçlanan organize suç örgütü lideri Sedat Şahin’in, Sarallar’a yönelik bir saldırı hazırlığında olduğu iddia edildi. Beykoz’da eşine yönelik takiple yakalanan Şahin’in saldırıdan sonra da Macaristan’a kaçmayı planladığı tespit edildi.

İstanbul polisinin uzun bir süredir aradığı Şahin, çarşamba günü koruması Halis Kocaman’a ait Beykoz’daki bir çiftlik evinde yakalandı. Polis, Şahin’e yönelik operasyonu organize suç çetelerinin yöneticilerinin yakalanmasında uygulanan bir taktikle yürüttü. 

6 aydır Şahin’in eşini yakın takibe alan organize suçlarla mücadele ekipleri, Şahin’in eşinin çocuğuyla birlikte farklı bir adrese gitmesi üzerine harekete geçti. Buluşmanın gerçekleşeceği çiftlik evinin etrafını saran polis, eve girmek üzereyken gözaltına aldığı Şahin’in yakalama müzakeresini yüzüne okudu. 

‘Her şey bitti’


Polise direnmeyen Şahin’in emniyetteki ilk sözünün ise “Her şey bitti” olduğu öğrenildi. Şahin’in, eşiyle buluşmasının bir veda ziyareti olduğu değerlendiriliyor. 

Şahin’in büyük bir intikam saldırısı hazırlığında olduğu, evde yapılan aramada ele geçirilen 2 lav silahı, 4 el bombası, 10 Kalaşnikof tüfek, 2 makinalı tüfek, 12 tabancanın da bu saldırıda kullanılmak üzere evde tutulduğu öğrenildi.

Benzer yöntem

Şahin’e eşini takip ederek ulaşan polis, bu yolla yeraltı dünyasının birçok ismini de yakalamayı başarmıştı. Alaattin Çakıcı’nın izi, sevgilisi Aslı Ural’la telefon görüşmeleri sayesinde tespit edilmiş, Haluk Kırcı eşi Vesile Kırcı’ya yönelik teknik takiple ele geçirilmişti. Yine Kürşat Yılmaz da sevgilisi Figen Gönül’e yönelik takiple yakalanabilmişti.
Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5