Ege

11.09.2017 - 04:07 | Son Güncelleme: 11.09.2017-4:12

Esnaf çocuğuyum dilinizden anlarım

Orman ve Su İşleri  Bakanı Veysel Eroğlu İzmir’de meslek odalarıyla bir araya  geldi.  Yöneticilerin sorunlarını dinledi,  “Her türlü desteği vermeye hazırız” dedi

Sitene Ekle

Taylan YILDIRIM-Mustafa OĞUZ-Mücahit BEKTAŞ DHA

Başbakan Binali Yıldırım’ın, iki günlük İzmir ziyaretinden sonra kentte kalan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, iş dünyasını ziyaret etti. İlk olarak İTO’ya giden Bakan Eroğlu, iş dünyasının taleplerini aldı. Toplantıda konuşan İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, ekonomik yönden iyi durumda olduklarını vurguladı. Demirtaş, “Sayın Bakan odamızın her derdinde, derdimizde kapısını açar, gönlü zengindir. Hükümetimizin almış olduğu ekonomik önlemler, tedbirler sayesinde her ne kadar nakit sıkıntısı olsa da hayatımızdan memnunuz” dedi.

‘Gerekirse fabrika kapatılsın’

İzmir’in çevre temizliği konusuna da değinen Ekrem Demirtaş, “İzmir’in su sorununu çözmek için ne kadar çalıştığınızı biliyoruz. Yıllardır Beydağ Barajı sorunu vardı. Süratli şekilde o sorun çözüldü. Ancak göletler konusunda eksiğimiz var. Gölet istiyoruz. Bölgemiz havzalar bölgesi. İş dünyası olarak fabrika gerekirse kapatılsın ama çevremize zarar vermeyelim. Denizlerimizi kirletmeyelim. Bunların süratle önlenmesi lazım” diye konuştu.

‘Binali Yıldırım, büyük bir avantaj’

Oda yöneticilerinin de taleplerini dinleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Ben esnaf çocuğuyum, dilinizden anlıyorum. İzmir çok önemli, çok seviyorum milletvekili olmanın şerefini yaşadım. Batı’ya açılan kapı burası. Büyük potansiyel var. Başbakanımızın İzmir milletvekili olması büyük bir avantaj. Bu avantajı kullanın. Bu potansiyeli değerlendirirseniz faydasını görürsünüz diyorum. Konak Tüneli’nden çevre yollarına kadar İzmir ve Manisa için önemli olan Sabuncubeli Tüneli, Bornova’daki sıkıntıyı giderecek olan viyadükleri hizmete aldık. Sayın Başbakan’ın yeni bir projesi var. Çiğli’yi, Narlıdere’ye bağlayacak geçiş projesi hazırlıklar yapılıyor” diye konuştu.

‘Bizim için çocuk oyuncağı’

Eroğlu, “İzmir’de Beydağ diye yıllarca konuşulmuş sorun vardı. Bütün barajları yaptık, bitirdik. Bakırçay Ovası’na sulamalar getirdik. 23 baraj, 30 gölet. Yeterli mi, değil. Lütfen siz bize söyleyin, artık bizim için baraj, gölet yapmak çocuk oyuncağı oldu. Dünyadaki en yüksek barajları biz yapıyoruz. İzmirle ilgili büyük hedefimiz var. EGEGEP projesi ( Ege Gelişim Projesi) var. Ve GAP’tan daha hızlı bitecek olan bir proje, 2019 yılının sonuna kadar bitecek. 

‘Gerilimden uzak olalım’

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir Ticaret Odası ziyaretinin ardından Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Yorgancılar, gerilimden uzak bir politika izlenmesini istedi. Ayrıca sorunlarını da dosya halinde vereceklerini ifade etti. Sanayicileri dinleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Türkiye kabuğunu kırdı, gelişiyor. Yüzde 5.5 büyümeyi sağlayacağız. Ama Avrupa’daki birçok ülkede bu sıfıra doğru gidiyor. İhracatta kritik sınırı aşıyoruz. Her türlü desteği veriyoruz” dedi. 

‘Nereden nereye geldik’

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, daha sonra AK Parti İzmir il binasında partililerle bir araya geldi. 
Veysel Eroğlu AK Parti’nin dünyanın en büyük siyasi organizasyonu olduğunu söyledi, “Üye sayısı Avrupa’daki pek çok ülkeden fazla. Büyük hedefler ortaya koydu. Türkiye 16 yıl boyunca nereden nereye geldi.  İzmir, ilk defa bizim zamanımızda hatırlandı. Bir yerden bir yere gitmek meseleydi. Şimdi bölünmüş yollar var. İstanbul’u İzmir’e bağlıyoruz” diye   konuştu.

‘Kimsenin hayatına müdahale edildi mi?’

Bakan Veysel Eroğlu, hayat tarzına vurgu yaptı. Bakan Eroğlu, “Mahalli seçimler 2019 yılı Mart ayında yapılacak. Gerçekten güçlü bir şekilde irademizi çalışkanlığımızı ortaya koymalıyız. Bu belediyelerin iş yapmayan, çöplükten geçilmeyen, susuzluktan kırılan kanalizasyon alt yapı yok. Bu şehri, bu zihniyetin elinden kurtarmalıyız. Hiçbir şey yapmayıp, kendine göre sıkıntılar üretip bunu yıllarca kullandılar. Biz kimsenin hayat tarzına hiç müdahale etmiyoruz. İnsanlar istediği gibi yaşasın. Kimsenin hayatına müdahale edildi mi? Artık ellerindeki bu söylemi almamız lazım. Herkes istediği gibi yaşasın. İzmir’i layık olduğu yere taşıyacak olan AK Parti’dir ” dedi.

 


Etiketler: İzmir, Veysel Eroğlu
İstanbul Boğazı hangi iki denizi birbirine bağlar?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX