09.05.2017 - 16:35 | Son Güncelleme: 09.05.2017-16:37 A-A+

Eşref Kolçak: Tesadüf eseri aktör oldum

Türk sinemasının ünlü isimlerinden Eşref Kolçak, Bursa'da öğrencilerle bir araya geldi.

Eşref Kolçak:  Tesadüf eseri aktör oldum

BURSA (İHA)

Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Şube Müdürlüğü Karagöz Sinema Atölyesi tarafından düzenlenen 'Ahde Vefa Yaşayan Sinema' faaliyeti, Bursa’nın farklı okullarında Yeşilçam’ın jönü Eşref Kolçak’ı öğrencilerle buluşturuyor. Sinemada 70 yılı geride bırakan usta sanatçı, bu kez Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Sinemaya gönül veren gençlerle mesleki tecrübelerini paylaşan Kolçak, babasının karşı gelmesine rağmen balet olarak başladığı sanat hayatına bir tesadüf eseri aktör olarak devam ettiğini söyledi.

Bir arkadaşının zorlamasıyla kendisini film setinde bulduğunu ifade eden Eşref Kolçak, kamera arkasındaki yönetmenin kendisini beğendiğini ancak arkadaşının bu şansı yakalayamadığını kaydetti. Ünlü aktör, kamera karşısındaki ilk deneyimini ise 1947 yılında çekilen 'Fedakâr Ana' adlı filmde yaşadığını söyledi.

Türk insanına sinemayı Yeşilçam’ın sevdirdiğini dile getiren Kolçak, “Biz Anadolu’yu oynuyorduk. Anadolu insanını canlandırıyorduk. Samimiydik. O kuşaktan geriye çok az aktör ve aktris kaldı" şeklinde konuştu.

Bilgi YarışmasıFransız ihtilali kaç yılında olmuştur ?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.