Gündem
19.09.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 19.09.2013-2:30

Ethem Sarısülük iddianamesini çürüten rapor

Gezi Parkı eylemlerine katılan Ethem Sarısülük’ün polis Ahmet Ş. tarafından başından vurularak öldürülmesine ilişkin MOBESE görüntülerini izleyen bağımsız bilirkişinin hazırladığı rapor, savcılığın hazırladığı iddianameyi ve sanık ifadesini çürüttü.

Sitene Ekle

TÜRKER KARAPINAR Ankara

Atılan taşlardan sadece bir tanesinin, sanık kaçarken kaskına isabet ettiği belirtilen raporda, sanığın üçüncü atışta silahın namlusunu yere paralel hale getirdiği ve bu atışta Sarısülük’ü başından vurduğu kaydedildi. Ahmet Ş., ifadesinde, iki el ateş ettikten sonra üçüncü atışı yaptığı sırada eline bir taş geldiğini iddia ederken, iddianamede ise sanığın iki el ateş ettikten sonra vücut dönüş hareketinin nedeni ile kolunun yere paralel hale geldiği belirtiliyordu. Sarısülük’ün avukatı Kazım Bayraktar, yeni bilirkişi raporunu davaya bakacak olan Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne vereceklerini açıkladı.
Sarısülük’ün avukatı Bayraktar, davanın başlamasına az bir süre kala olayla ilgili MOBESE görüntülerini Almanya’daki Konrad Wolf Televizyon ve Film Yüksekokulu Belgesel Yönetmenliği bölümünde görevli Prof. Dr. Klaus Stanjek’e incelettirerek, bağımsız ve tarafsız bir bilirkişi raporu aldı. Sarısülük’ün başından vurarak ölümüne neden olan Çevik Kuvvet polisi Ahmet Ş., 23 Eylül’de ilk kez hakim karşısına çıkacak.


Etiketler:
Bilgi YarışmasıHangisi Attila İlhan'!ın bir şiiri değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.