MEDYA SPONSORU
01 Haziran 2017 | 10:33

Bogdanovic: Datome kesilen saçlarını bir çantaya attı

Gigi Datome'nin kesilen saçlarına ne olduğu ortaya çıktı. Takım arkadaşı Pero Antic ile iddiaya giren ve Fenerbahçe'nin Euroleague kupasını kazanması durumunda saçlarını kestireceğini söyleyen İtalyan basketbolcunun uzun saçları, zaferin ardından Antic tarafından kesilmişti.

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler
 
Bogdan Bogdanovic, Euroleague'in resmi internet sitesindeki blog sayfası için kaleme aldığı yazısında saçların kesildikten sonra ne yapıldığına da değinerek şunları anlattı: "Pero Antic'in Gigi Datome'nin saçlarını kestiği an finale damga vuran anlardan biriydi. Bu tip manzaralara basketbol sahalarından pek rastlanmaz! Sonuçta Gigi sözünü tuttu ve saçlarını kestirdi. Bana söylenene göre Gigi kesilen saçlarını bir çantaya attı. Ancak sonra ne yaptı, saçları sakladı mı saklamadı mı, saçlar nerede onu bilemiyorum.
 
'Yeni sistem daha heyecanlı'
Kupayı aldıktan sonra sevincimizi Fenerbahçe taraftarıyla yaşamak gerçekten çok özeldi. Sinan Erdem'de inanılmaz bir atmosfer vardı. Taraftar bize gereken tüm enerjiyi verdi. Bu yüzden büyük saygıyı hakediyorlar. İstanbul artık bir basketbol şehri oldu. Özellikle de bu sene öyleydi. Euroleague'in yeni sistemi daha heyecan verici, İstanbul'daki basketbolseverleri daha çok işin içine kattı.
 
'Vesely'yi tribünden izliyordum'
Gençliğimde Euroleague'in alt yaş final fourunda oynamıştım. Finale çıktık ama ben tek sayı bile atamamıştım. Şuimdi asıl Final Four'da oynuyorum ve bu müthiş bir şey. Bunu iki hafta önce Jan Vesely'ye anlattım. O sırada o da orada Partizan formasıyla asıl Final Four'da oynuyordu. 'Düşünebiliyor musun? Ben seni o zamanki turnuvada tribünden izliyordum' dedim. Şimdi ise birlikte Euroleague kupasını kaldırdık.
 
Belgrad'ın reklamını yaptı
Şunu da unutmayın! 2018 Final Four Belgrad'da yani benim memleketimde oynanacak. Euroleague yönetimi bu organizasyonu Belgrad'a vererek çok iyi bir karar verdi. Burası ziyaret edilmesi gereken bir şehir ve bir çok insan ne kadar muhteşem olduğunu bilmez. Dolayısıyla eğer Final Four'a giderseniz, mutlaka etrafı da gezin, tarihi hakkında da bilgi edinin. Yemekleri de çok iyidir. Halkı, basketbolu çok sever ve sizleri de iyi karşılayacaktır. Orada olun bence, pişman olmayacaksınız".
Gönder
Yorumlar

Diğer Haberler

  • Barça'dan tarihe geçen teklif! Basketbolcuya karşılılık futbolcu artı para...

  • Başarının sırrı özgürlük!

  • Khryapa, CSKA Moskova’da kaldı

  • Guduric, sağlık kontrolünden geçti

  • Sergio Rodriguez resmen CSKA'da

  • Türkiye'den Barcelona'ya gitti! Anlaşma tamam...