MEDYA SPONSORU

Fenerbahçe Ülker (2010-2011)

OYUNCULAR

NOÜlkePos.BoyDoğum Yılı
4ROKO UKICHırvatistanGuard1.961984
5ERBIL EROGLUTürkiyeGuard1.951993
5ENGIN ATSURTürkiyeGuard1.931987
6MIRSAD TURKCANTürkiyeForward2.061976
7OMER ONANTürkiyeGuard1.941978
8LYNN GREERABDGuard1.861979
12DARJUS LAVRINOVICLitvanyaCenter2.121979
13GASPER VIDMARSlovenyaCenter2.101987
22SARUNAS JASIKEVICIUSLitvanyaGuard1.931976
14KAYA PEKERTürkiyeCenter2.081980
21OGUZ SAVASTürkiyeCenter2.131987
22TARENCE KINSEYABDForward2.001984
23CAN MAXIM MUTAFTürkiyeGuard1.931991
33MARKO TOMASHırvatistanGuard2.011985
34KEREM HOTICTürkiyeForward1.971993
42SEAN GREGORY MAYABDForward2.061984
55EMIR PRELDZICTürkiyeForward2.061987
Coach
NEVEN SPAHIJA

MAÇLAR

NORMAL SEZON

7 Gal, 3 Mağ.

1 E, G Lietuvos Rytas86 - 69
2 D, G Cibona Zagreb68 - 73
3 D, G Barcelona61 - 69
4 E, G Montepaschi Siena81 - 68
5 D, M Cholet Basket82 - 78
6 D, G Lietuvos Rytas75 - 81
7 E, G Cibona Zagreb100 - 70
8 E, M Barcelona69 - 75
9 D, M Montepaschi Siena94 - 65
10 E, G Cholet Basket93 - 61
D: Deplasman E: Ev Sahibi G:Galibiyet M: Mağlubiyet

TOP 16

3 Gal , 3 Mağ.

1 D, G Olympiacos70 - 84
2 E, G Power E. Valencia75 - 73
3 E, G Zalgiris80 - 72
4 D, M Zalgiris85 - 84
5 E, M Olympiacos65 - 80
6 D, M Power E. Valencia82 - 68
D: Deplasman E: Ev Sahibi G:Galibiyet M: Mağlubiyet

TAKIMDAN SON HABERLER

EuroLeague'de 12. hafta tamamlandı

Sezonun formda ekiplerinden CSKA Moskova, sahasında İsrail'in Maccabi FOX takımını 101-86 mağlup ederek 10. galibiyetini aldı ve liderliğini devam ettirdi.
 
Son şampiyon Fenerbahçe Doğuş, konuk ettiği Litvanya temsilcisi Zalgiris'e 90-89 mağlup olarak 4. yenilgisini yaşadı. Sarı-lacivertliler, organizasyonda 4 maç sonra sahadan mağlup ayrılmasına rağmen averajla 3. sıradaki yerini korudu.
 
Turnuvada bu sezon istediği sonuçları elde edemeyen Anadolu Efes, sahasında İspanyol ekibi Baskonia'ya 82-81 yenilerek 9. mağlubiyetini yaşadı ve averajla 15. sıraya geriledi.
 
THY Avrupa Ligi'nde gelecek hafta takımlar ikişer maç yapacak. Organizasyonda 13. hafta maçları 19-20 Aralık'ta, 14. hafta karşılaşmaları ise 21-22 Aralık'ta yapılacak.
 
- Sonuçlar
 
Fenerbahçe Doğuş - Zalgiris (Litvanya): 89-90
 
Brose Bamberg (Almanya) - Olympiakos (Yunanistan): 67-65
 
Unicaja Malaga (İspanya) - Khimki (Rusya): 93-84
 
Real Madrid (İspanya) - Barcelona Lassa (İspanya): 87-75
 
CSKA Moskova (Rusya) - Maccabi FOX (İsrail): 101-86
 
Anadolu Efes - Baskonia (İspanya): 81-82
 
Panathinaikos Superfoods (Yunanistan) - AX Armani Exchange Olimpia Milan (İtalya): 80-72
 
Valencia (İspanya) - Kızılyıldız MTS (Sırbistan): 82-86
 
- Puan durumu
 
1- CSKA Moskova 10   2   1071   929    142   22   
2- Olympiakos 9    3   884    847    37    21   
3- Fenerbahçe Doğuş 8    4   939    863    76    20   
4- Panathinaikos Superfoods 8    4   944    926    18    20   
5- Maccabi FOX 7    5   960    962    -2    19   
6- Zalgiris 7    5   971    975    -4    19   
7- Khimki 7    5   941    965    -24   19   
8- Real Madrid 6    6   1006   953    53    18   
9- Baskonia 6    6   968    961    7 18   
10- Brose Bamberg  6    6   889    951    -62   18 
11- Kızılyıldız MTS 5    7   937    984    -47   17   
12- Barcelona Lassa 4    8   967    944    23    16   
13- Unicaja Malaga 4    8   885    961    -76   16   
14- Valencia 3    9   916    933    -17   15   
15- Anadolu Efes  3    9   949    1004   -55   15   
16- AX Armani Exchange Olimpia Milan   3    9   903    972    -69   15    
 
AdresBarbaros Mah. Dereboyu Cad. Batı Ataşehir, 34764 IArenaULKER SPORTS ARENAKapasite13000