MEDYA SPONSORU

Ülker (2004-2005)

OYUNCULAR

NOÜlkePos.BoyDoğum Yılı
6DUSAN VUKCEVICYunanistanGuard1.981975
4DION GLOVERABDGuard1.961978
5SERKAN ERDOGANTürkiyeGuard1.901978
6FATIH SOLAKTürkiyeCenter2.131980
7SAULIUS STOMBERGASLitvanyaForward2.031973
8ERSAN ILYASOVATürkiyeForward2.071987
9EURELIJUS ZUKAUSKASLitvanyaCenter2.161973
10KEREM TUNCERITürkiyeGuard1.901979
11TUTKU ACIKTürkiyeGuard1.941980
12KEREM GONLUMTürkiyeForward2.081977
14OGUZ SAVASTürkiyeCenter2.131987
15VIRGINIJUS PRASKEVICIUSLitvanyaForward2.061974
16DAVID LEE JACKSONABDGuard1.951978
Coach
ERGIN ATAMAN

MAÇLAR

NORMAL SEZON

7 Gal, 7 Mağ.

1 D, G Opel Skyliners52 - 82
2 E, M Pau-Orthez70 - 75
3 D, M Unicaja73 - 62
4 E, M CSKA Moskova82 - 87
5 D, G Benetton Basket50 - 65
6 E, G Panathinaikos66 - 64
7 D, G Tau Ceramica71 - 81
8 E, G Opel Skyliners79 - 60
9 D, M Pau-Orthez82 - 80
10 E, G Unicaja66 - 62
11 D, M CSKA Moskova90 - 77
12 E, M Benetton Basket62 - 69
13 D, M Panathinaikos79 - 72
14 E, G Tau Ceramica86 - 73
D: Deplasman E: Ev Sahibi G:Galibiyet M: Mağlubiyet

TOP 16

3 Gal , 3 Mağ.

1 D, M Maccabi Elite90 - 59
2 E, G Cibona VIP84 - 77
3 D, M Montepaschi Siena84 - 71
4 E, M Maccabi Elite67 - 83
5 E, G Montepaschi Siena85 - 71
6 D, G Cibona VIP64 - 68
D: Deplasman E: Ev Sahibi G:Galibiyet M: Mağlubiyet
PLAY OFFS

0 Gal, 2 Mağ.

1 D, M CSKA Moskova88 - 74
2 E, M CSKA Moskova64 - 82
D: Deplasman E: Ev Sahibi G:Galibiyet M: Mağlubiyet

TAKIMDAN SON HABERLER

EuroLeague'de 12. hafta tamamlandı

Sezonun formda ekiplerinden CSKA Moskova, sahasında İsrail'in Maccabi FOX takımını 101-86 mağlup ederek 10. galibiyetini aldı ve liderliğini devam ettirdi.
 
Son şampiyon Fenerbahçe Doğuş, konuk ettiği Litvanya temsilcisi Zalgiris'e 90-89 mağlup olarak 4. yenilgisini yaşadı. Sarı-lacivertliler, organizasyonda 4 maç sonra sahadan mağlup ayrılmasına rağmen averajla 3. sıradaki yerini korudu.
 
Turnuvada bu sezon istediği sonuçları elde edemeyen Anadolu Efes, sahasında İspanyol ekibi Baskonia'ya 82-81 yenilerek 9. mağlubiyetini yaşadı ve averajla 15. sıraya geriledi.
 
THY Avrupa Ligi'nde gelecek hafta takımlar ikişer maç yapacak. Organizasyonda 13. hafta maçları 19-20 Aralık'ta, 14. hafta karşılaşmaları ise 21-22 Aralık'ta yapılacak.
 
- Sonuçlar
 
Fenerbahçe Doğuş - Zalgiris (Litvanya): 89-90
 
Brose Bamberg (Almanya) - Olympiakos (Yunanistan): 67-65
 
Unicaja Malaga (İspanya) - Khimki (Rusya): 93-84
 
Real Madrid (İspanya) - Barcelona Lassa (İspanya): 87-75
 
CSKA Moskova (Rusya) - Maccabi FOX (İsrail): 101-86
 
Anadolu Efes - Baskonia (İspanya): 81-82
 
Panathinaikos Superfoods (Yunanistan) - AX Armani Exchange Olimpia Milan (İtalya): 80-72
 
Valencia (İspanya) - Kızılyıldız MTS (Sırbistan): 82-86
 
- Puan durumu
 
1- CSKA Moskova 10   2   1071   929    142   22   
2- Olympiakos 9    3   884    847    37    21   
3- Fenerbahçe Doğuş 8    4   939    863    76    20   
4- Panathinaikos Superfoods 8    4   944    926    18    20   
5- Maccabi FOX 7    5   960    962    -2    19   
6- Zalgiris 7    5   971    975    -4    19   
7- Khimki 7    5   941    965    -24   19   
8- Real Madrid 6    6   1006   953    53    18   
9- Baskonia 6    6   968    961    7 18   
10- Brose Bamberg  6    6   889    951    -62   18 
11- Kızılyıldız MTS 5    7   937    984    -47   17   
12- Barcelona Lassa 4    8   967    944    23    16   
13- Unicaja Malaga 4    8   885    961    -76   16   
14- Valencia 3    9   916    933    -17   15   
15- Anadolu Efes  3    9   949    1004   -55   15   
16- AX Armani Exchange Olimpia Milan   3    9   903    972    -69   15    
 
AdresBarbaros Mah. Dereboyu Cad. Batı Ataşehir, 34764 IArenaULKER SPORTS ARENAKapasite13000