Ev al, komşu alma: Emily Ratajkowski ve eşi herkesi bezdirdi

Emily Ratajkowski ile eşi Sebastian Bear-McClard adeta birer dizi karakteri. Sitcom'lardaki çılgın, vurdumduymaz ve arsız karakterleri, gerçek hayatlarında yaşayan ikili, iki yıldır kurnazlıkları sayesinde dairelerinde kira vermeden oturuyor. Üzerine bir de gürültülü partiler, yüksek sesli müzikler, sabaha kadar bağrış çağrışlarla komşularını bezdiriyorlar.

Ev al, komşu alma: Emily Ratajkowski ve eşi herkesi bezdirdi

Ünlü isimlerle komşu olmak

Ünlü isimlerle komşu olmak

Ünlü kişilerle komşu olmak genellikle bir statü göstergesi olarak kabul edilir. "Brad Pitt yan villama taşındı", "Tarkan'la aynı sitede oturuyoruz", "Sezen Aksu'nun stüdyosu hemen alt katımızda", "İsmail YK ve Yurtseven Kardeşler Almanya'da dayımın kapı komşusuymuş" diye anlatılan hikayeler hep ilgi çeker.

Güzel bir kadın olduğuna dair kanıtlara bütün detaylarıyla hakim olduğumuz Emily Ratajkowski (bilinen lakabıyla Emrata) ile komşu olmak ise bir övünç kaynağı olmak yerine, komşuları için adeta bir sabır testi. Çünkü Yurtseven Kardeşler'in 5 kişi çıkaramayacağı gürültüyü o ve eşi çıkarabiliyor.

Çifti evden attırmak için kanıtlarla beraber mahkemeye başvuran Antoni Ghoosh isimli komşu, NoHo isimli apartmanın çatı katında kalan ünlü çiftten illallah etmiş durumda.

Gece yarılarında Sebastian Bear-McClard'a gürültüyle alakalı attığı onca mesajı mahkemeye sunan Ghoosh, işi basına da taşıyarak New York Post'a dert yandı ve gürültü şikayetlerini bizzat bildirdi.

Mahkeme kayıtlarındaki mesajlardan bazıları şöyle:

"Hey Sebastian, evinizde bir sinema sistemi var mı bilmiyorum ama benim evimden varmış gibi görünüyor. Kapatmayı dener misin?"

"Müziği kapatır mısın uyumaya çalışıyorum. Tanrı aşkına saat 04:30!"

Sessizliklerini koruyorlar

Sessizliklerini koruyorlar

Emily ve Sebastian ise çileden çıkarıp delirttikleri komşuları Antoni'nin mahkemeye başvurup gazetelere dert yanmasının ardından hala sessizliklerini koruyor. Halbuki görüldüğü üzere sessiz olmak pek de adetleri değil. Sessizliklerini keşke iddialar karşısında değil de evlerinde korusalar.

"Arkanı dön ve çık evimden"

"Arkanı dön ve çık evimden"

Mahkemenin kısa sürede sonuçlanmasını ve çiftin evden çıkarılmasını iple çeken tek kişi cefakar komşu Antoni değil, bir de kira alamayan ev sahibi.

Ev sahibi, düşük gelirli aileler için yapılmış uygun fiyatlı konutlardan biri olan evini kurtarmak istiyor. "Almanya'dan oğlum gelecek" gibi bir bahane sunamadığı için mecburen mahkemeyi bekliyor.

Binada az kişi yaşadığı ve yangın/afet koruması gibi güvenlik sertifikaları olmadığı için, yasalar 'açlık sınırında yaşayan sanatçılar' için ücretsiz oturma izni veriyor.

Emrata ve eşinin ne derece açlık sınırında yaşadıkları tartışılır. Onlar sadece eğlenceye ve yüksek sesli müziğe aç gibi görünüyor. Fakat artık binada istenmiyorlar.

"Komşu almayın, ev alın"

"Komşu almayın, ev alın"

Binadan muhtemelen atılacak olan Emily ve Sebastian çifti, çoktan ücretsiz ve ekstra bir daire arayışına başlamıştır. Halbuki o gelir seviyesiyle yapmaları gereken kendilerine müstakil bir ev almak. Böylece ne gürültü kısıtlamaları olur, ne de komşularını rahatsız ederler.
 

Siz en iyisi ev alın, komşu almayın sevgili Emily, e mi?

Şöyle yanında yakınında yerleşim olmayan bir çiftlik evi ya da banliyö size çok uygun görünüyor... 

Bu makaleye ifade bırak