11.02.2019 08:15 | Son Güncelleme:

Evim Türkiye Fuarı’nda 400 milyonluk satış

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık iş birliği, Lineadecor stratejik ortaklığı, Türk Hava Yolları resmi ulaşım sponsorluğunda Almanya’nın Düsseldorf kentinde hayata geçirilen Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı, son gününde yoğun ziyaretçi akınına uğradı.

Sadece Almanya’da değil Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan Türk vatandaşları fuara koşarken, firmaların sunduğu yatırım fırsatları büyük ilgiyle karşılandı. Uzun kuyruklar oluşan fuarı 3 günde  6 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

Messe Düsseldorf’ta 4 bin 900 metrekare alanda 10 Şubat Pazar günü sona eren fuar, Türkiye’nin önde gelen 76 gayrimenkul firmasının 15 şehirde 100’ün üzerindeki projesini görücüye çıkardı.

Türk vatandaşları için büyük fırsatları aynı çatı altında toplayan fuar, 8-10 Şubat tarihleri arasında binlerce ziyaretçiyi ağırlarken, yabancıların da ilgisini çekti. Avrupa çapındaki tanıtımlardan ve konsoloslukların bildirim desteğiyle tüm Avrupa’da büyük yankı uyandıran fuara katılım gösteren yabancılar da Türkiye’deki yatırım fırsatları, vatandaşlık kazanımı gibi pek çok konuda uzmanlarından fikir alma imkanı buldu.

Yatırım çağrısı

Fuar boyunca projelerini tanıtan firmalar, Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarına yaptıkları yatırım çağrısını yineledi. Evim Türkiye Fuarı’nın, Avrupa’da 8 şehri daha dolaşacağı ifade edilen çağrıda, Türk vatandaşlarına Türkiye’deki fırsatlardan yararlanmaları tavsiye edildi. Buna göre, memleketlerine yatırım yapmak isteyenlerin başta döviz kaynağı gibi pek çok avantajı olduğuna dikkat çekildi.

Fuara aileleri, arkadaşları hatta komşuları ile katılan Türk vatandaşları, üç gün boyunca titizlikle inceledikleri fuarda ön satış anlaşmalarını da yaptı.

İstanbul ve Antalya başta olmak üzeri gayrimenkul alımı yapanlar, yanı sıra pek çok şehirdeki yatırım imkanını da değerlendirdi. Edinilen bilgilere göre, fuarda 400 milyon TL değerinde satış bağlantısı sağlanırken,  fuar esnasında 100 milyon TL’ye yakın da satış işlemi gerçekleşti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0