Doğruya doğru, biraz kokoş sayılırım. Zaten sizler de artık bunun farkındasınızdır. Her ne kadar daha çok annelik ile ilgili yazsam da bir kadın olduğumu hiç bir zaman hissetmeyi elden bırakmamaya özen göstermişimdir. Kendi tarzım ve giyimim kadar evim de benim içi hep önemli oldu. Misafir ağırlamayı, kızlarla saatler süren çay sohbetlerini, aile dostlarımızı ağırladığımız akşam yemekleri bana he zaman neşe verir. Pek de özenirim böyle zamanlarda... Değerli davetlilerimi değişik sunumlar yapmak, vimi onlara göre hem rahat hm şık bir şekilde sunmak en büyük keyiflerimden biri...

Bu yüzden de hep farklı takiplerim araştırmalarım olur. İşte Feray Alpay da bu şekilde karşıma çıkan renkli kadınlardan biri...

18 senedir içmimar ve tasarımcı Feray Hanım. Retro Dekorasyon adında bir şirketi var. Bu güne kadar yurt içinde ve dışında 75 proje yapmış. Tabi bunlar arasında evler, fuar standları, ofis ve mağazalar var. Ama bana en yakın gelen kısım mobilya tasarımları ve sunumlarda yaptığı şık farklılıklar... Tasarımlarını yaptığı bazı ürünler Beymen’in yanı sıra bazı online alışveriş sitelerinde de satışa çıktı.

Şu aralar ise Amerika’ya açıldı. İnanlar yaşı ilerleyince eve yönelir, sakinleşir diye sanırdık biz küçükken. Ama artık öyle olmuyor. Feray Alpay sınırlarını genişlemeye devam ediyor.  Oraya dönüşümlerden yapılan, mobilya  ve ambalaj tasarımı konusunda kendimi geliştirmek için gidiyor.

 

Kendi çapımda takip ettiğim biri olarak onun bir de zarif ödül kazandığını duyunca çok hoşuma gitti. İzmir Kültür ve Sanat Tasarım Derneği 2017 yılı için verilen Tasarımda Mükemmeliyet Ödülü’ne kendisini layık gördü. Bu ödül, Yıllardır tasarım dünyasında farklılık yaratmanın mümkün olduğu insanlara onları desteklemek amacıyla verilen bir gurur örneği. Siz de kendisini incelemek isterseniz retro-dekorasyon sitesine bakıp fikir sahibi olabilirsiniz.

Hepinize benden renkli sofralar, neşeli ikramlar...

İpek Dağıstanlı

ipekile.com