Evlilikleri çok kısa süren 9 ünlü çift

Aşağıda göreceğiniz çiftler için balayı, neredeyse hiç başlamadan bitti...
 

Evlilikleri çok kısa süren 9 ünlü çift

9- Bülent Ersoy - Armağan Uzun: 9 AY

9- Bülent Ersoy - Armağan Uzun: 9 AY

Bülent Ersoy jürisinde yer aldığı yarışmanın katılımcılarından Armağan Uzun ile 'anlamlı bulduğu' 7.7.2007 tarihinde evlendi. Ama daha düğünün yankıları bitmeden Armağan Uzun genç bir kızla görüntülendi. Bunun üzerine çift, 29 Nisan 2008'de tek celsede boşandı.

Armağan Uzun, yıllar sonra verdiği bir röportajda bu evliliği 'cahilliğinden' yaptığını söyleyerek, "Bülent Ersoy müzik hayatımın geleceğiyle ilgili vaatlerde bulunup evlenme teklif etti. O an çaresizlikten kabul ettim" demişti:

"Aşk mıydı yoksa o an olması gereken bir durum muydu onun kesin kararını vermiş değilim. Bu piyasaya yeni girmiştim, yaşım da küçüktü. Bu noktada beni düzenli ve doğru yönlendirebilecek bir kişi yoktu. 25 yaşındaydım ve etrafımda seven, sevmeyen, yararlanmak isteyen çok insan vardı... Onları ayırt etmekte zorluk çektim."

Armağan Uzun, ailesinin de o dönem bu evliliği desteklemediğini söyledi. Boşandıktan 5 yıl sonra tekrar evlenen Armağan Uzun, şimdilerde Çeşme'deki lüks mekanlarda sahne alıyor. Ancak eskisine oranla daha mütevazı bir hayat yaşadığı kesin.
 

8- Jennifer Lopez - Cris Judd: 8 AY

8- Jennifer Lopez - Cris Judd: 8 AY

'Love Don't Cost a Thing' (Aşkın Bedeli Yoktur) şarkısıyla o zamanlarda star olan Jennifer Lopez, 2001'de dansçısı Cris Judd ile evlenirken muhtemelen bu fikrini değiştirmiştir. Zira bütün düğün masraflarını kendisi karşıladı. Yüzüğü de şimdiki taktığından daha ucuzdu; en azından milyon dolarlık değildi.

'Zengin kız-fakir oğlan' ilişkisi olarak özetleyebileceğimiz bu evlilik sadece 8 ay sürdü. Ardından Jennifer Lopez, kocasını Ben Affleck ile aldattı. Bu skandalı ortaya çıkaran kişi ise, kayınpederiydi!

Çift boşandıktan sonra ABD'li yayıncılar Cris Judd'a kitap yazma teklifinde bulundu. Bunu duyan Jennifer, sırf eski kocası hakkında kitap yazmasın diye tekrar kesenin ağzını açmak zorunda kaldı. İddialara göre sırlarını ifşa etmemesi karşılığında tam 11 milyon 250 bin dolar ödedi. 
 

7- Seda Sayan- Rıdvan Kılıç: 6 AY

7- Seda Sayan- Rıdvan Kılıç: 6 AY

Seda Sayan ilk evliliğini 1987 yılında, bir dönem Galatasaray'da da forma giyen futbolcu Rıdvan Kılıç ile yaptı. O zamanlar 26 yaşındaydı. Bu evlilik 6 ay sürdü. Mayıs 1987'de evlenen Seda Sayan, aynı yılın Aralık ayında boşandı.
 

6- Demet Akalın- Oğuz Kayhan (4 ay)

6- Demet Akalın- Oğuz Kayhan (4 ay)

Şarkıcı Demet Akalın bir küsüp bir barıştığı Oğuz Kayhan ile 2006 yılının temmuz ayında tatil için gittikleri Çeşme’de nikah masasına oturdu. Fakat çiftin evliliği sadece 4 ay sürdü. Akalın, kocasının cep telefonuna gelen “Uyandın mı aşkım” mesajını okuyunca ayrılık kararı aldı. 
 

5- Kim Kardashian & Kris Humphries: 72 GÜN

5- Kim Kardashian & Kris Humphries: 72 GÜN

Kim Kardashian’ın 72 gün evli kaldığı Kris Humphries, aslında başarılı bir basketbolcuydu. Ancak Kardashian ile birlikte olmaya başladıktan sonra magazin yıldızına dönüştü. Böylece spor çevrelerinde kendisine duyulan sempati de azaldı. Hatta NBA'in en sevilmeyen oyuncusu bile seçildi.

Boşandıktan sonra nişan yüzüğünü 749 bin dolara satan Humphries, 6.5 milyon sterlinlik bir düğünle evlenmişti. Böylelikle evli kaldıkları her gün 90 bin 278 sterline mal oldu diyebiliriz :)
 

4- Pamela Anderson & Rick Salomon: 2 AY

4- Pamela Anderson & Rick Salomon: 2 AY

Pamela Anderson, evlendikten çok kısa bir süre sonra cinsel ilişki sırasında kocasının kendisini boğmaya çalıştığını iddia ederek boşanma davası açtı. Anderson mahkemeye verdiği belgelerde, kocasının ilişki sırasında 'sinir krizi' geçirerek kendisini boğmaya çalıştığını ve hatta 'nefes almasını engellemek için yüzüne yastık bastırdığını' iddia etti. Kocasının kumarda kaybettiği dönemlerde hıncını ondan çıkardığını ve sık sık kendisine küfrettiğini söyledi.

Salomon’un ise 'karısının kürtaj yaptırdığını' öğrendiği ve bu nedenle artık evliliğe devam etmek istemediği iddia edildi.
 

3- Eddie Murphy ve Tracey Edmonds: 2 HAFTA

3- Eddie Murphy ve Tracey Edmonds: 2 HAFTA

Çift, Fransız Polinezyası’nın bir sahil kasabasında, romantik ve sade bir törenle dünya evine girdi. Ancak burada yapılan töreni ABD yasaları tanımıyordu. Eve döndüklerinde daha büyük bir düğün planlayan ikili, daha uçağa binmeden ayrıldıklarını açıkladı.
 

2- Sinead O’Connor ve Barry Herridge: 18 GÜN

2- Sinead O’Connor ve Barry Herridge: 18 GÜN

İnternette evlenmek istediğini duyurduktan sonra Barry Herridge ile tanışan Sinead O'Connor, kısa sürede nikah masasına oturmuştu. Daha doğrusu, pembe bir Cadillac'ın arka koltuğuna oturmuştu... Ünlü şarkıcı, Barry Herridge'a böyle bir arabada 'evet' dedi.

Sinead O'Connor duygularını da ağlayarak dile getirmiş, "Her kadının isteyeceği inanılmaz bir düğündü. Böyle olağanüstü bir adamla evlendiğim için dünyanın en şanslı kadınıyım" demişti. 18 gün sonra ise blogunda evliliği aceleye getirdiğini kabul ederek, Herridge'in ailesi ve arkadaşları yüzünden boşandıklarını ilan etti.

1- Hande Ataizi ve Fethi Pekin: 2 GÜN

1- Hande Ataizi ve Fethi Pekin: 2 GÜN

Hande Ataizi, 2004 yılında 1,5 senedir birlikte olduğu avukat Fethi Pekin’le sadece iki gün evli kaldı. Nikâh, çiftin birlikte oturduğu bir otelin rezidans bölümündeki dairelerinde, sesiz sedasız gerçekleşti.

Peki neden ayrıldılar? Dedikodulara göre kayınbaba Ahmet Pekin nikâh günü çiftin dairesine gelip Hande Ataizi'ne imzalaması için sözleşme uzattı. Ve bunu imzalamadan evlenemeyeceklerini belirtti. Hande Ataizi avukatına göstermeden hiçbir şeyi imzalamayacağını söyledi. Tartışma büyüse de, neticede Ataizi sözleşmeye değil; nikâh defterine imza attı.

Düğünün ertesi günü balayı için havaalanına doğru yola çıkan çift, sohbet ederlerken konu yine sözleşmeye geldi. Kavga eden yeni evliler, havalimanına vardıklarında ayrılmaya karar vermişlerdi bile...

Bu makaleye ifade bırak