Evrencan Gündüz, 30 sene sonra da dinlediğinde kendini iyi hissedeceğini belirttiği albümcüğünü tamamladı. Kayıtlarının büyük bölümünü Babajim Stüdyoları'nda gerçekleştiren Evrencan, ilk EP'si “Evrencan Gündüz ve Uzaylılar”'daki gibi yine albümünü herhangi bir yapım firması ve sponsor olmaksızın kendi müziğinden sağlanan finansman kaynakları ile tek başına gerçekleştirdi. 

Genç yeteneklere bir yapım şirketi olmadan da kendi başlarına hayallerini gerçekleştirebilme konusunda ilham olan Evrencan Gündüz, aranjörlüğünü de kendi üstlendiği "Mevsim Çiçekleri" EP'sinde sözleri ve besteleri kendisine ait 6 şarkıyı seslendirdi. 

Albümde “La La La”, “Sen Aşkımızdan”, “Mevsim Çiçekleri”, “Kadının Teki” gibi Youtube'da daha önce yayınlanan dört bestesinin yanısıra daha önce yayınlanmayan “Yeni Bir Şarkı” ve “Moda” isimli iki bestesi yer alıyor. 

Albüm baharın gelişi ile baharın getirdiği yenilenme üzerinde yoğunlaşan bir tema ile baharda yaşanan insan hikayelerini ve baharın müzikal hareketliliğini konu alıyor. Baharın gelişi gibi, kendini yeniden buluş, yeniden doğuş ve hayattaki dönüşümü mevsimler ve onun getirdikleriyle ifade ediyor.

Evrencan Gündüz röportajını okumak için tıklayın

Hüzün ve sevincin bir arada işlendiği, hepimizin içinde kendilerinden bir yaşanmışlık yakalayabileceği içe dokunur şarkılardan oluşan albüm; Evrencan Gündüz'ün melodik tarzının üstüne söz derinliği bakımından ilk EP’siyle bir farklılık taşıyor. Daha bireysel ve kişisel lirikler barındırıyor. Çoğumuzun yaşadığı o klasikleşen tecrübeleri Evrencan Gündüz, kendi ağzından anlatıyor. 

Albümdeki her şarkı bir anı değeri ve o anılardan çıkarılan sonuçlar üzerinde yoğunlaşıyor. Youtube'dan akustik  dinlenebilen şarkıların üstüne müzikal anlamda bir tık daha koyarak, daha orkestral bir halde sevenlerine sunuyor. 

Albümdeki Şarkılar

Mevsim Çiçekleri

Yeni Bir Şarkı

Sen Aşkımızdan

 La La La

Kadının Teki

Moda 

Albümde Yer Alan Sanatçılar

Ece Cansu Ertuğrul – Konuk Solist/ortak söz yazarı (Sen Aşkımızdan) 
Melisa Karakurt - Konuk Solist/ortak söz yazarı (Sen Aşkımızdan) 
Altuğ Öncü – Buzuki 
Apostolos Sideris - Kontrabas 
Cenk Erdoğan - Gitar 
Deniz Felder - Saksafon 
Dilan Balkay - Trompet 
Ekin Cengizkan - Davul 
Enver Muhamedi - Bas Gitar & Kontrabas 
Erdem Goymen – Davul 
Feride B. Öget – Çello 
Kaan Ahıskalı – Kahon 
Mehmet Akatay - Perküsyon 
Mert Kemancı - Keman 
M. Emin İnal – Piano 
Onur Nar - Perküsyon 
Ozan Tura - Klarnet 
Seçkin Özmutlu -  Trombon 
Selen Kesova – Keman 
Sercan Pamuk – Akordiyon 
Şenol Arkun - Keman 
Timur Atasever - Çello 
Yasemin Özler – Çello 
B.Billur Battal - Geri Vokal 
Dilek Bayrak - Geri Vokal 
Duygu Soylu - Geri Vokal 
İpek Göztepe - Geri Vokal 

Kayıt ve Mix: Aytuğ Öndeş & Mutlu Doğan 
Mastering: Barış Büyük 
Albüm Kapağı Konsepti: Gülfem Toprak 
Albüm Kapağı Tasarım & Illustrasyon: Suat Serkan Çelmeli