21.09.2018 10:54 | Son Güncelleme:
AA

Faciaya kıl payı! Kontrolden çıkan insansız tren...

Avustralya'da kontrolü kaybedilen insansız yük treni raydan raydan çıkartılıp durdurulabildi, vagonlar devrildi. Olay sırasında polis dakikalarca sirenlerini açarak halktan kaçmasını istedi.

Avustralya'nın Tazmanya eyaletinin Devonport kentinde  kontrolden çıkan insansız yük treni raydan çıkartılarak olası bir felaketin önüne  geçildi. 

Devrilen vagonlardan fırlayan parçalardan biri kadın iki kişi  yaralandı.

Tazmanya polisinden yapılan açıklamaya göre, kontrolden çıkan ve  durdurulamayan insansız yük treninin Devonport Limanı yakınlarında zorunlu olarak  raydan çıkartılarak muhtemel bir felaketin önün geçildiği belirtildi.

Çimento yüklü trenin saatte yaklaşık 50 km hızla gittiğini belirten  Polis Müfettişi Stuart Wilkinson, polis ekiplerinin dakikalarca sirenlerini  açarak bölgedeki halka yaklaşan tehlikeyi haber verdiklerini söyledi.

Wilkinson, ‘‘Açıkçası zamanlama kritikti. Tren Devonport'a doğru  gidiyordu ve bölge sakinlerine trenin o yöne doğru ilerlediğini bildirmek  gerekiyordu. Ne yazık ki, yolda yürüyen iki yaya yaralandı.’’ dedi.

Vagonlardan fırlayan parçaların isabet ettiği, bir kadın iki kişinin  ilk müdahalelerinin ardından hastaneye kaldırıldıkları açıklandı.

Trenin neden kontrolden çıktığını henüz bilmediklerini ve kapsamlı bir  araştırma yapacaklarını belirten TasRail Genel Müdürü Steve Dietrich, ‘‘Bu ilk  defa oldu ama gelecekte meydana gelebilecek böyle bir oluşumun önüne geçebilmek  için yeterli önlemlerin alındığından emin olmalıyız." dedi.

Bu habere ifade bırak
  • 3Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5