Koleksiyon 19 - 22 EKİM tarihleri arasında bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği kapsamında Faruk Malhan’ın Zamanın An’ları sergisinde yer alan yeni tasarımlarından oluşan özel bir seçkiyi katılımcıların beğenisine sunuyor.

Zengin tarihi ve geçmişi bugüne taşıyan mimarisi ile yeme-içme mekânlarından sanat galerilerine, müzelerden tasarım mağazalarına, yaratıcılığın merkezi olmaya aday Tomtom Mahallesi, bu ay tasarımı İstanbul’un kalbine taşıyor. 

100 tasarımcı, 50 sanatçı, 50 konuşmacının katılacağı Tomtom Kaptan Sokak etrafındaki çeşitli mekânlarda festival havasında geçecek organizasyonda; Koleksiyon, Mimar Faruk Malhan’ın yeni tasarımlarıyla ve özel seçkisiyle yer alacak.

Yeni düşünce ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya yaratma anlayışı sayesinde, yaşanılası mekanlar sunmayı amaçlayan Koleksiyon, Faruk Malhan’ın yeni tasarımlarıyla bağlamın tasarımı nesne ötesi, içsel, deneyimsel, kavramsal, resimsel, şiirsel, oluşumsal, süreçsel, disiplinler arası ve çağdaş boyutlara taşınıyor.

Bu yıl ‘Kendini İzle’ temasıyla hayata geçirilecek olan Tomtom Sokak etkinliğinde yine tasarım konuşulacak. Tomtom Kırmızı’da sanat sergisinin yanı sıra bu sene ilk defa ‘Deco Floor’ katı hazırlandı. Koleksiyon bu yıl 6 oda 6 marka projesi ile Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen dekorasyon tasarım markalarının arasında ‘Deco Floor’ katında yerini alıyor. 

Mekânı, mobilyayı, kilimi, aydınlatmayı, tabağı, bardağı, fincanı, camı, seramiği, modayı, takıyı, keçeyi, kaşmiri, ipeği kısaca paydasında tasarım olan tüm kesirleri içinde barındıran Koleksiyon tasarımları, 19 – 22 Ekim arasında bu sergide yerini alacak.