Sakarya

Yerel Haber
20 Ağustos 2014 - 16:05

FATİH PROJESİ TEKNİK DESTEK ELEMANI BELGE SINAVLARI SAÜSEM’DEN

IHA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen FATİH projesi kapsamında ihtiyaç duyulacak teknik destek elemanı yetki belgesi sınavlarının ilki SAÜSEM (Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) tarafından yapıldı.
TÜRKAK (Türkiye Akreditasyon Kurumu) tarafından 2012 yılında akredite edilen SAÜSEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından kabul edilen ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütüyor. Bu bağlamda Türkiye çapında çeşitli kurumların sınav ve belgelendirme işlemlerini yapmakta olan SAÜSEM, 16- 20 Ağustos tarihleri arasında FATİH projesi için gerekli “Bilgi İşlem Destek Elemanı Seviye 4 Yeterlilik Belgesi” sınavlarını gerçekleştirdi.
423’ ü Vestel Teknik Destek Personeli olmak üzere toplam 1380 adayın başvurduğu sınavlarda, adaylar 5’ i teorik 7’ si performans olmak üzere 12 sınava tabi tutuldu. Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan performans sınavlarında tüm adayların kamera ile performansları kayıt altına alınacak.

SakaryaYerel Seçim Sonuçları

Sakarya Hava Durumu

12°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.