Gündem
16.07.2013 - 14:13 | Son Güncelleme: 16.07.2013-14:27

Fatih Terim ve kızına küfre 4.5 yıl istendi

Sitene Ekle

Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim ve kızı Merve Terim'e küfür ettiği iddia edilen Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyesi Arif Hikmet Çalıkoğlu hakkında 4.5 yıla kadar hapis istemi ile iddianame düzenlendi.

Galatasaray'ın, Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü ile 6 Nisan 2013 günü oynadığı maçın devre arasında Fatih Terim'in oyundan ihraç edilmesine sinirlenerek Fatih Terim ve kızı Merve Terim Çetin hakkında hakaret ve küfür içerikli sözler sarf ettiği iddia edilen Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyesi Arif Hikmet Çalıkoğlu hakkındaki soruşturma tamamlandı.

TERİM VE KIZINA HAKARET ETTİ İDDİASI

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın hazırladığı iddianamede Terim'in oyundan ihraç edilmesinin ardından maçı stadyumda izlemekte olan Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyesi olan şüpheli Arif Hikmet Çalıkoğlu'nun şikayetçi Fatih Terim hakkında herkesin duyabileceği şekilde bağırarak hakaret ve küfür içerikli sözler sarf ettiği anlatıldı.

İddianamede daha sonra kızı Merve Terim Çetin'in stad koridorlarında yürüdüğü, şüpheli Çalıkoğlu'nun yanındaki kişilerin "sus oğlum Fatih Terim'in kızı geliyor" şeklinde uyardıkları ve kolundan tutarak sakinleştirmeye çalıştıkları ancak şüpheli Çalıkoğlu'nun aldırış etmeden hakaretlerine devam ettiği ve arkasına dönüp Merve Terim Çetin'i kastederek hakaret ve küfür içerikli sözler söylediği ifade edildi.

4.5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİLİYOR

İddianamede Fatih Terim ve kızı Merve Terim Çetin'in, savcılığın şüpheli Arif Hikmet Çalıkoğlu ile uzlaşma teklifini reddettikleri belirtilerek Çalıkoğlu hakkında "hakaret" suçundan 7 aydan 4,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Şüpheli Çalıkoğlu önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

 


Modaya yön veren markalarda fırsat!


Bilgi Yarışması"Yaprak Dökümü" adlı roman yazarlarımızdan hangisine aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.