KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Eczacıbaşı Sanal Müzesi, kasım ayı boyunca ressam Fatma Tülin’in 60 imgeden oluşan retrospektif seçkisine yer veriyor. 30 yıllık sanat serüvenini 'seçilen bir anayolda değişik durakları olan, ara sıra yan yollara da sapılan bir yolculuk’ olarak nitelendiren Tülin, 1975’ten bu yana 26 kişisel sergi açtı, yurtiçinde ve yurtdışında 50’yi aşkın grup sergisine katıldı. Ayrıca yapıtları başlıca yerli ve yabancı koleksiyonlarda yer aldı.

İlk dönem resimlerindeki organik formları 1980 sonrasında işlediği insan gövdesi imgesiyle zenginleştiren Tülin’in tuvallerinde kullandığı dev kabuklular, kuru bitkiler ve meyveler, 'ölüdoğa’ resminin ötesine geçti. Soyut ile somut arasında bir çizgide ve genellikle büyük boy tuvaller üzerinde çalışan Tülin, sergisi hakkında şunları söylüyor:

“Sergi, 1975 - 2004 arasındaki sergilerimden örnekler içeriyor. Bazı sergilerimden yapıt seçmedim. Sanal sergide önemsediğim yapıtlar görülebiliyor. 60 resim bir retrospektif sergi için yeterli değil tabii.” www.sanalmuze.org

'TOYOTA ile keşfedin' bloglarından
  • 'Maviydi bisikletim, hem de Alman malıydı' - Alaattin Bender (28.11.2006)