Fenerbahçe'nin Euroleague kupası anıtlaştırıldı

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın 2016-2017 sezonunda elde ettiği Turkish Airlines Euroleague şampiyonluğu başarısı, Bahçelievler'de anıtlaştırıldı.

AA
19 Mart 2019 - 15:35 | Son Güncelleme: 19.03.2019 - 15:41 |
A+A-
Haberler » Skorer » Basketbol » Turkish Airlines Euroleague » Fenerbahçe'nin Euroleague kupası anıtlaştırıldı
Bahçelievler Belediyesi tarafından Kocasinan Merkez Mahallesi, Kemal  Sunal Caddesi'nde yaptırılan anıtın açılışında, sarı-lacivertli kulüpten hiçbir  yetkili yer almadı.
 
Açılışta konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu,  2017'de Fenerbahçe'nin Avrupa'nın en büyük kupasını kazandığını hatırlatarak, şu  ifadeleri kullandı:
 
"Burada dünyada ve Avrupa'da kupalar alan kulüplerimizin anıtlarını  yapmıştık. Fenerbahçe'mizin kazandığı böyle büyük bir kupanın ilçemizde  simgesinin olması bize mutluluk verir diye düşündük. Birkaç aydır bu anıtı  'Fenerbahçe Kulübüyle birlikte açalım.' diye kendilerinden randevu istedik ama  onlar da çok yoğundu, olmadı. Burada onların bir anıtının olduğunun bilinmesini  isteriz. Biz Fenerbahçe Kulübünü ve camiasını tebrik ediyoruz. İnşallah bu sene  de Avrupa Ligi'ni kazanarak, ikinci kez kupayı alacaklar. Öyle gözüküyor.  İnşallah bu kupanın yanına bir tane daha koyarız."
 
Anıtın açılışına az sayıda sarı-lacivertli taraftar da katıldı.  Heykeltraş Coşkun Özer tarafından yapılan anıt, 7 metre yüksekliğinde. Avrupa  Ligi kupasının üzerinde basketbol topunun yer aldığı anıtta, sarı-lacivert  formalı bir basketbolcu figürü de bulunuyor.
 
  
 
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX