Fenerbahçe, İsmail Kartal'ı açıkladı!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İsmail Kartal'ın sözleşme töreninde bugün Arda Turan ile ilgili yapılan habere ateş püskürdü. Çok sert açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'de teknik direktörlük görevine İsmail Kartal getirildi.

AZİZ YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARINI İZLEMEK İÇİN RESME TIKLAYIN
12 Ağustos 2014 - 13:05 | Son Güncelleme: 12.08.2014 - 17:53 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » Süper Lig » Fenerbahçe, İsmail Kartal'ı açıkladı!
Haberin videosu
Haberin fotoğrafları

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları;

Kısaca sevmediğim şeyler oluyor. Beni rahatsız ediyor. Kurumsal mı kurumsal değil mi ne varsa bundan sonra söyleyeceğim. Sizin de suçunuz varsa size de söyleyeceğim

Aziz Yıldırım: "Arda Turan’a kızmaya, söz söylemeye hakkımız yok"

Törende ilk olarak söz alan başkan Aziz Yıldırım önce basında yer alan bir haberin asılsız olduğunu belirterek konuya açıklık getirdi.

Aziz Yıldırım, "Sevmediğim şeyler oluyor, rahatsız ediyor. Kurumsal mı kuramsal değil mi bakmadan size söyleyeceğim. Bugün bir gazetede yer alan "Aziz Yıldırım'dan Arda Turan'a fırça" haberi için Yıldırım, Arda’yı azarlamışız. Buralar yetmedi Avrupa’ya da yetiştik. Ersun Yanal’la Diego hakkında olumsuz konuştuğu için Arda’yı azarlamışım. Bu gazete bunu yarın yalanlamalı. Bakın ben bunu açıkladım. Ben Arda’yı aradım durumu ne diye sordum. ’Gayet iyi durumda ama bizim sisteme göre hoca oynatmıyor. Ama çok iyi bir oyuncu, bizim sisteme uymuyor hoca oynatmıyor’ dedi. Ersun Yanal’a sordum ’Araştırma yapayım’ dedi, yaptı. Döndü Arda ile görüştü ve ’Evet alabiliriz iyi olur’ dedi. Arda Turan’ın tek söylediği laf budur. Bizim ona ne kızmaya ne bir söz söylemeye hakkımız yoktur. Biz kendisine sonduk; kararı biz verdik. Öyle azarladı filan ayıp şeyler. Kaç yaşına gelmiş insan; ayıp ve ahlaksızlık olur. Ağır konuşurum altından kalkamazsınız. Bana bir şey söylüyorsanız onu ispatlayın. Ben bir şey söylüyorsam arkasındayım. Herkes doğru olanı yazsın. Bir insan kırmak yanlış. Lütfen bu tip hareketler yapmayın. Ben niye azarlayayım çocuğu?  Niye kızayım? Eğer sizin elinizde bir belge varsa koyun önüme o zaman özür dileyeyim.  Ama böyle haber yapmayın. Arda’ya kızıyorsanız onun üzerinden, Ersun Yanal’a kızıyorsanız onun üzerinden yapın ama benim üzerimden yapmayın" diye konuştu.

Aziz Yıldırım: "Camianın çocuğu olduğu için değil"

Başkan Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

"İsmail Kartal’ın Fenerbahçe teknik direktörlüğünü sizlerin huzurunda başlatıyoruz. Kendisiyle hiçbir anlaşma imzalamadık. İsmail Kartal paran ne olacak filan hiç konuşmadık.  Bu açıklamaları Bizim Futbol A.Ş. yapacak. Camianın çocuğu olarak değil; İsmail  Kartal bu kulüpte teknik direktörlüğü hak etmiş bir spor adamıdır. Bizim çocuğumuzdur diye bakmıyorum. Hem sporcu hem Futbol A.Ş olarak her türlü değerlendirmeyi yaptık ve biz İsmail Kartal’la yürümeye karar verdik. Bu camiamızın çocuğudur, şu bizdendir yok. Herşeyi açık açık net konuştuk. İnşallah uzun yıllar bu kulübe hizmet edecektir"

Aziz Yıldırım: "Kimse ben şampiyon yaptım demesin"

"Artık doğruları yazın. Ne Aykut Kocaman ne Zico ne Ersun Yanal Türkiye’de hiçbir takımla başarılı olamamıştır; ama Fenerbahçe’yi şampiyon yapmışlardır. Kendileri yapmamışlardır burada bir ekip vardır. Bu ekip, bir armoni aynı sesi çıkaramazsa başarılı olamazlar. Kimse üstüne alınmasın, ben şampiyon yaptım demesin. İyi inceleyin iyi yapın. Daum burada Trabzon’a şampiyonluğu kaybetti şampiyonluklar yaşattı Ama yaptığında O mu yaptı, kaybettiğinde O mu kaybetti? Aykut Hoca ile Galatasaray’la ligi burada kaybettik, ertesi sene şampiyon olduk. Bunları açık konuşalım. Herkesle yaşadığımı konuşacağım, daha ağır şeyler konuşacağım, o zaman iyi olmaz. Kurumsal yapı diye içimizde denge kurmaya çalışıyoruz. Ama başkaları rakı masalarında sohbetler yapıyorlar. Herkese cevap vereciğiz"

Aziz Yıldırım: "Başarı İsmail Hocanın, başarısızlık bizimdir"

"Biz İsmail Hocayla uzun yıllardır beraber çalıştık. Artık Fenerbahçe’nin tüm yetkisi, sorumluluğu İsmail Hocanındır. Başarı İsmail Hocanın, başarısızlık Aziz Yıldırım ve yönetiminindir"

Mahmut Uslu: "Hayırlı olsun"

Törende söz alan Mahmut Uslu ise "Hayırlı olmasını istiyorum. Başkan burada köşe yazarlarını kastediyor, siz emekçileri kastetmiyor. İnşallah bu seneyi de mutlu olarak atlatırız" dedi.

Hasan Yılmaz: "Takımın arkasındaki sessiz güçtü"

Hasan Yılmaz da "İsmail hocayla çalıştığımız için mutluyuz. O her zaman yanımızdaydı. Çok değir bir hocamız. Takımın arkasındaki sessiz güçtü. Şimdi ön plana çıkması bizim için de takım içinde olumlu etki yapacak" ifadelerini kullandı.

İsmail Kartal: "Gecemi gündüzüme katarak çalışacağım"

İmzaların atılması, Başkan ve yöneticilerimizin masadan ayrılmasının ardından söz alan Yeni Teknik Direktörümüz İsmail Kartal ise burada olmaktan onur ve gurur duyduğunu ifade ederek, "Öncelikle beni bu göreve layık gören başta Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür ediyorum. Bu göreve gelmek içinçok uğraştım, çok çalıştım,  bekledim ve sabır gösterdim. Bir değişiklik oldu. Profesyonellikte bu tür değişiklikler, ayrılıklar olabiliyor. Bu ayrılıktan sonra geçmişte yaşadığım tecrübelerim;18-19 yıldır antrenörlük yapıyorum. 7 takımda teknik direktör olarak görev yaptım. Yerli, yabancı hocaların yanında yardımcılık yaptım. Son 4 yıldır da Fenerbahçe’de yardımcı antrenörlük görevini yürüttüm. Çok büyük başarılar yakaladık. Bu bilgi birikimlerim doğrultusunda,  aldığım eğitimi ve tecrübemi takıma yansıtarak, takıma hizmet ederek, Fenerbahçemize çok daha büyük başarılara; hep beraber, inanarak, kenetlenerek yolumuza devam etmek için bu görevi seve seve kabul ettim. Hepinizin ya da bazıların kafasında soru işaretleri olabilir. İsmail Kartal yapabilir mi? Hazır mı? Çok açık ve net söylüyorum. 4 yıldır bu takımın içinde olarak, çalışma arkadaşlarımla beraber bizde kendimizi çok yeniledik ve geliştirdik. Orta ve uzun vadede Fenerbahçe’ye neler lazım, neler gerekir? Hepsine hakim olduğumu düşünüyorum. Siz sormadan ben söyleyeyim. Son bir kaç günde basında şöyle bir olgu var, "Başkanımız her antrenörün işine karışıyor, İsmail hocada geldi. Benim de işime karışabilir gibi. " Ben futbolculuk ve antrenörlük hayatımda başkanımla böyle bir diyalog yaşamadım. Sayın Başkanımız bizim babamız gibi, kulübün babasıdır. Bu kulübün başkanıdır. Zaman zaman antrenörlerin bazı eksiklerimiz olabilir bunlar, diyalog içinde çözülebilir. Yanlış anlaşılmasın, yanlış yerlere çekilmesin. Ben bundan mutluluk ve gurur duyuyorum. İsmail Kartal neler yapabilir? diye sorabilirsiniz. İsmail Kartal bugüne kadar hep sessiz kalmıştır ve işini yapmıştır. Yine öyle olacak. Sadece işime konsantre olup şampiyon olmayı düşünüyorum. Tecrübelerim, yaşadıklarım, son 4 yılda, iki şampiyonluk, iki Türkiye Kupası ve UEFA’da yarı final oynama başarısı gösterdik. Fenerbahçe tarihinin 3 Temmuz sürecinden bugüne kadar en buhranlı günlerde bu başarıları elde etmiş, kulübün mihenk taşlarından birisi oldum. Bundan sonra da sorumlu teknik direktör olarak Fenerbahçe’ye katabileceğim katkılar ve yenilikler İsmail Kartal’ın duruşudur, bilgi ve birikimidir. Başkanımıza, yöneticilerime, bana inanlara, taraftarlara tekrardan teşekkür ediyorum. Onların yüzünü kara çıkarmamak için bütün bilgi birikimimle, gecemi gündüzüme katarak çalışacağım. Herkes böyle bilsin. Herkese hayırlı olsun" dedi.

İsmail Kartal: "Lige kadar bu takımı hazırlayacağımızı düşünüyorum"

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İsmail Kartal, "3-4 arkadaşımız bizimle devam edecek. Kaleci antrenörümüz Murat Öztürk ve analist Melikşah bizimle... Fatih ve Zeki hoca da bize katıldı. 5 kişilik ekip olarak devam ediyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından temaslarım sürüyor. Almanya, Hollanda veya yurt içinden 1-2 yardımcı getirmeye çalışıyorum. Takım şu anda çok olmasa da hazır gibi görünüyor. Lige kadar bu takımı hazırlayacağımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

İsmail Kartal: "Zorlukların üstesinden yaşaya yaşaya geldim"

Camianın içinden gelen biri olduğunu belirten İsmail Kartal, "Ben bu camiayı çok yakından tanıyan, içinde yaşayan ve bilen birisiyim. Zorlukların yaşaya yaşaya üstesinden geldim. Bu durum zorluk değil bu benim için şans. Bunu en iyi şekilde değerlendireceğimi düşünüyorum" dedi.

Karakterli oyunculardan kurulu bir takıma sahip olduklarını ifade eden İsmail Kartal sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

"Çok karakterli oyunculardan kurulu takıma sahibiz. Geçen yıl bunu şampiyonlukla gösterdik. Oyuncularla, çok yakın ilişki ve diyaloglarım oldu.Ama hep seviyeyi korudum. Bunu devam ettirmek istiyorum. Kaldığımız yerden bunu devam ettirip üstesinden geleceğimizi düşünüyorum."

FENERBAHÇE'NİN 17. TEKNİK DİREKTÖRÜ İSMAİL KARTAL KİMDİR?
 
Eski millî futbolcu, teknik direktör olan İsmail Kartal 25 Mayıs 1961'de Anadolukavağı'nda dünyaya geldi. Futbolculuk hayıtının neredeyse tamamını Fenerbahçe'de geçiren ve 80'li yıllarda Abdülkerim Durmaz'la beraber Fenerbahçe defansının beklerini oluşturdu. Futbolculuk dönemlerinde esmer oluşundan ötürü Arap İsmail diye anılan Kartal, 2010-11 sezonunun başından beri Fenerbahçe'de antrenör yardımcılığı görevini sürdürmekteydi ve 16. hoca olan Ersun Yanal'dan boşalan göreve 17. teknik direktör olarak getirildi.
 
FUTBOLCULUK KARİYERİ
Futbol yaşantısına Sarıyer Spor Kulübü'nde başlayan Kartal, daha sonra Gaziantepspor'a transfer oldu. İki yıl bu kulüpte oynadıktan sonra, 1983-93 yılları arasında top koşturduğu Fenerbahçe'de 236 maç oynadı, dokuzu penaltıdan olmak üzere 15 gol attı. Döneminin başarılı sağ beklerinden biriydi. 1993-94 sezonunda Denizlispor, 1994-95 sezonda Adanaspor'da oynadıktan sonra futbolu bıraktı.
 
MİLLÎ TAKIM KARİYERİ
İsmail Kartal, 2 kez Türkiye 21 Yaş Altı Millî Futbol Takımı ve 5 kez Türkiye Millî Futbol Takımı forması olmak üzere toplam 7 kez milli formayı giydi.
 
TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ
Fenerbahçe altyapısında çalıştıktan sonra ilk teknik direktörlük deneyimini Karabükspor'u çalıştırarak yapan İsmail Kartal, ardından Sivasspor'un başına geçti ve Yiğidoları sezon sonu takımı 1. Lig şampiyonu yapıp tarihinde ilk kez Süper Lig'e çıkardı.

İsmail Kartal, 2006-2007 sezonunda Mardinspor'un başında başlamış, sezon ortasında görevinden ayrılarak Malatyaspor'un başına geçmişti. Ardından Malatyasporu bırakıp Fenerbahçe tvde yorumculuğa başladı. 2007-2008 sezonunun 18.haftasının ardından Orduspor'un başına geçti. 2008-2009 Konya Şekerspor'da teknik direktörlük görevinde bulundu.

2008-2009 sezonunda Süper Lig'inde Hacettepe'yi çalıştırdı. Teknik adam olarak çıktığı ilk maçında ise Beşiktaş'a karşı 2-3 kaybetti. 2009-2010 sezonunun 2.yarısında bank Asya 1. lig takımlarından Mersin İdman Yurdu'nu çalıştırmıştır. Başarılı bir çıkış göstererek Mersin İdman Yurdu'nun lige tutunmasını sağladı.

2010-11 sezonu itibariyle Fenerbahçe teknik direktör Aykut Kocaman'nın yanında yardımcı antrenör olarak görev yaptı.

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
Manchester United-Manchester City maçı nasıl sonuçlanır? Anket Bitiş Tarihi : 24.04.2019
oy ver
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
    İlginizi ÇekebilirX