30.05.2018 10:25 | Son Güncelleme:

Ferrari, 488 Pista modeli ile yollara çıkmaya hazırlanıyor!

Otomobil endüstrisi yeni teknolojiyi kullanarak, yeni otomobiller üretmeye devam ediyor. Bu üretimden İtalya merkezli Ferrari'de nasibini alıyor. Ferrari markası, bu yıl yeni bir modelini tanıttı. 488 Pista isimli otomobili ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Ferrari, tasarım ve iç mekanı ile sürücüleri şaşırtmaya devam ediyor. Peki yola çıkacak olan Ferrari 488 Pista modelin özellikleri ne olacak?

Otomobil endüstrisi durmak bilmiyor, yeni otomobiller üretmeye devam ediyor. Süper otomobiller arasında gösterilen İtalyan merkezli Ferrari markası, bu yıl gelecek olan yeni modeki Ferrari 488 Pista isimli otomobilini tanıttı. Ferrari'nin yeni aracı tasarımı ve iç mekanı ile göz dolduracak gibi gözüküyor. 

Ferrari V8 motorlu yarış öncelikli serilere sahip. Mesla 360 Challenge Stradale, 480 Scuderia ya da 458 Speciale modellerini biliyoruz. Ancak bunlar yerlerini artık Ferrari 488 Pista modeline bırakacak.

Peki Ferrari 488 Pista modelin özellikleri ne olacak? 

Pistler için üretilmiş olan Pista modeli, yarış odaklı ve performans öncelikli bir otomobil. Sportif hatları, güçlü gövdesi, yere sağlam basan ama her an uçmaya hazır hali ile dikkat çekmeyi başarmış.

Sportif dinamizmi il dikkat çeken ve ateş kırmızısı rengiyle tanıtılan Ferrari 488 Pista modeli, 4.0 litrelik V8 motora sahip. Ferrari 488 Pista’nın çift turbolu motoru 720 Hp güç üretiyor. 

Drag pisti odaklı Dodge Demon 0-100 km/s hızlanmasını 2. 3 saniyede tamamlayabiliyor. Fakat görünüşe göre başka bir üretim versiyonu araç da en az Demon kadar hızlı. Yeni Ferrari Pista, Maranello doktorlarından alabildiği en güçlü steroidleri alarak yolcu koltuğunu bile atmadan bu süratlere ulaşmayı başarıyor.

Bir Ferrari 488 Pista prototipinin direksiyonuna geçmeyi başaran ArabGT ekibi, aracı bir hızlanma testine sokuyor. 0-100 km/s ivmelenmesini 2.26 saniyede tamamlayabilen araç, -eğer veriler doğru ise- Ferrari'nin açıkladığından çok daha hızlı görünüyor.

McLaren 720S, Porsche 911 GT2 RS ve Lamborghini Huracan Perfomante gibi modeller ile kapışacak olan Pista, 0-200 km/s ivmelenmesini de bir hayli geliştirmiş. Bu hızlanma testini de 6.94 saniyede tamamlayabilen model, kardeşlerinin 7.6 saniyelik ortalama sürelerini geliştirmeyi başarmış.

Öte yandan Tesla, yeni Roadster'ın 0-100 km/s hızlanmasını 1.9 saniyede tamamladığını iddia ediyor. Standart modelde bu hızı yakalayabilen aracın "special option package" modeli bu süreyi de geliştirecek. Tayvanlı üretici Xing Mobility'nin de Miss R modelinin aynı hızlanmayı 1.8 saniyede tamamlayabileceği söyleniyor. 

Verilerin tamamının doğru olduğunu düşünürsek Pista söylenenden çok daha hızlı görünüyor. Fakat konu ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 13Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 2Kızgınım
  • 3Üzgünüm
Toplam Oy19