Fethiyespor'da Ceviz istifa etti

PTT 1. Lig ekiplerinden Fethiyespor'un Teknik Direktörü Mustafa Ceviz, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

MUĞLA (AA)
04 Kasım 2013 - 16:24 | Son Güncelleme: 04.11.2013 - 16:27 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » 1.Lig » Fethiyespor'da Ceviz istifa etti
Ceviz, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, kulüp  yetkililerine teknik direktörlükten istifasını verdiğini söyledi. İstifasını daha öncede vermek istediğini ancak kulüp başkanı ve  yönetim kurulunun isteği üzerine görevine devam ettiğini belirten Ceviz, şöyle  konuştu: 
 
"Olumsuz giden bir ortamda Fethiyespor'un içerisinde yetişen birisi  olarak kulüp için özveriyi, fedakarlığı ve inancı sürekli taşıdım. Yöneticilerin  gösterdiği güveni boşa çıkarmamak adına oyuncularımız ve ekibimizle yeni  çıktığımız PTT 1. Lig'de başarılı olmayı tabi ki istedik ama şartlar bizim  istediğimiz gibi olmadı. Birçok maçı şansız bir şekilde kaybettik. Gelinen  noktada Fethiyespor'un hem önünü açmak hem de yöneticilerimizin değişik bir  ortamda devam etmelerini sağlamak için görevimden ayrılıyorum." 
 
Ceviz, "başka insanlar konuştu" diye görevi bırakmadığını, kulübün  gidişatı ile ilgili bir değişikliğin şart olduğunu gördüğü için istifa ettiğini  anlattı. Başarısızlıkla ilgili herkesin konuşabileceğini dile getiren Ceviz,  hakaret boyutu olmadığı sürece saygı duyacağını ifade etti. 
 
Fethiye'de iki şampiyonluk yaşadığını kaydeden Ceviz, şöyle devam etti: "Formasını giydiğim kulüpte şampiyonluklar yaşamak benim için çok  anlamlı. Çok büyük hatıralarım var. Ayrılık zamanı bugünmüş. Bu ayrılığın hem  Fethiyespor'a hem de camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah Fethiyespor  bundan sonra yoluna daha iyi devam eder. Takımın önümüzdeki maçları kazanacağına  inanıyorum. Nasıl ki şampiyonlukta hep birlikte sevindiysek, başarısızlıkta da  kulübün eski oyuncusu, hocası ve kongre üyesi olarak çok üzüldüğümün bilinmesini  isterim." 
 
Mustafa Ceviz, yardımcı antrenör Muammer Sürmeli ile teknik manajer  Abdullah Apak'ın kongre süreci tamamlanana kadar takımın başında kalmasını uygun  gördüklerini bildirdi. 
 
"Biz de istifa ettik" 
 
Fethiyespor Kulüp Başkan Yardımcısı İsmail Türk ise Ceviz'in  istifasını cumartesi günü oynanan Manisaspor maçı sonrasında verdiğini, yönetim  olarak değerlendirip kabul ettiklerini belirtti. İstifanın daha önce de birkaç kez gündeme geldiğini ancak 10 günde 4  maç olduğu için istifayı değerlendirme dışı tuttuklarını ifade eden Türk, şunları  söyledi: "Hocamız tıkandığını söyledi. Bugüne kadar verdiği emekten dolayı  kendisine çok teşekkür ediyoruz. Keşke bu olayları yaşamasaydık, bu sonuçlar  olmasaydı ama hayatın içindeki gerçekler bizi herşeye hazır kılıyor. Bizi  şampiyon yaparak PTT 1. Lig'e çıkaran hocamız, yeterli performansı  gösteremediğine inanıyor. Takımın aldığı sonuçlar da o yönde." 
 
Hocanın istifasını kabul ettiklerine işaret eden Türk, "Biz de istifa  ettik. 18 Ekim'de kongremiz olacak. Bu süre içerisinde yeni gelecek yönetime  fazla zarar vermemek için 3 maç yardımcı hocalarla devam edeceğiz" dedi. 
 
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX