11.01.2017 16:24 | Son Güncelleme:
AA

FETÖ, 3 bin kişilik fuhuş çetesi kurmuş...

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması  (FETÖ/PDY) çatı davasında tanık olarak ifadesi alınan eski örgüt mensubu Çetin  Acar, yapının 3 bin kişilik fuhuş çetesi kurduğunu öne sürdü. Çetin Acar, "Eski Emniyet TEM  Daire Başkanı Cihangir Çelik bu işin başında" dedi.

 Darbe girişiminden önce açılan ve  aralarında terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in de yer aldığı 73 kişinin  yargılandığı davanın   Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, örgütün eski  imamlarından Çetin Acar'ın tanık olarak ifadesi alındı. Acar, Ankara 4. Ağır Ceza  Mahkemesi Başkanı Selfet Giray'ın sorularını yanıtladı.

'ASKERİ LİSELERE ÖĞRENCİ SOKTUM...'

 Örgütle ortaokul döneminde tanıştığını, üniversite yıllarında görev  almaya başladığını belirten Acar, askeri okullara öğrenci yerleştirmekle  görevlendirildiğini, 1986-1987'den itibaren terör örgütünün askeri sınavlarla  ilgili soruları kendisine verdiği ve bunları öğrencilere ilettiğini söyledi. "Gençliğimizden, toyluğumuzdan istifade ettiler, bizi kullandılar"  diyen Acar, o yıllarda Yükseliş Kolejinde okuyan 2 öğrenciye "abilik" yaptığını,  çalınan soruları vererek bu çocukları askeri liselere soktuğunu anlattı. Askeri  okullara 10 civarında öğrenci yerleştirdiğini bildiren Acar, "Bu çocukların  kanına girdim, huzurunuzda onlardan özür diliyorum. Beni de aldatmışlar, 15  Temmuz'daki darbeye adam yetiştiriyormuşuz. Rabbim affetsin." dedi. Bu davayı, "Fetullah Gülen-Recep Tayyip Erdoğan" kavgası olarak  görmediğini vurgulayan Acar, "Türk milleti, devletini ve ordusunu ele geçirmek  için İsrail-Amerika adına yapılmış bir operasyon" olarak değerlendirdiğini  kaydetti. Acar, "Bunlar Yahudilerin askeridir. İshak Alaton onun emrindedir,  Üzeyir Garih'ten emir almıştır." ifadelerini kullandı.

NUH METE YÜKSEL'İN İZLENMESİ...

Acar, eski Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcısı Nuh Mete Yüksel'in, Gülen  hakkında açtığı davayı sanıklardan Kazım Avcı ile takip ettiklerini, bu nedenle  yaptıkları toplantılar sırasında Kemalettin Özdemir'in, Çağdaş Yaşamı Destekleme  Derneği ile ilgili yaptırdığı gizli çekimin kaydını getirdiğini, bu görüntülerin  o dönemde Işık TV'de yayınlandığını da aktardı. Gülen hakkında açılan dava sonuçlandığında 2005'te, beraat kararının  müjdesini de kendisinin verdiğine işaret eden Acar, yapı içindeki bazı kişiler  aleyhine yazdığı yazılar nedeniyle 2009'da örgütten atıldığını söyledi.

GÖRÜNTÜYLE KUMPASA SOKTULAR 

 Çetin Acar, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 180 kadar generalin  tutuklandığını, bunların 60-70'nin FETÖ'cü olduğuna inanmadığına dikkati çekerek,  "Bunlar arasında, karı kız görüntüsüyle, kendisi veya ailesiyle ilgili tehdit ve  kumpasa sokulanlar var. Örgüt, 3 bin kişilik fuhuş çetesi kurmuş. Kendilerine  karşı olan hakim, savcı, milletvekili, siyasetçi bakan koynuna bu kadınları  sokuyorlar, çekiyorlar. Eski Emniyet TEM Daire Başkanı Cihangir Çelik başında bu  işin." şeklinde konuştu. Acar, FETÖ evlerinde kalan bazı kız öğrencilerin bu tür  kumpaslarda kullanıldığını iddia etti.

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sokulacak örgüt mensuplarının sağlıklı  olduklarına dair raporların alınması veya askeriyede istenmeyenlerin atılması  için gerekli sağlık raporlarının verilmesi nedeniyle Gülhane Askeri Tıp  Akademisinin (GATA) örgüt için çok önemli olduğunu vurgulayan Acar, bu nedenle  GATA'ya örgüt mensubu doktorların yerleştirildiğini söyledi.

KAZIM AVCI'NIN MİLLETVEKİLİ ADAYLIK TALEBİ 

Acar, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in akrabası sanıklardan  Kazım Avcı'nın, AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğu süreçle ilgili de  bilgi verdi. Dönemin AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin ile Avcı'nın  adaylık sürecini görüştüklerini belirten Acar, Gülen'in kardeşi Mesih Gülen'in,  Ergin'e, "Başbakanımızla görüşmek istiyoruz, Gülen adına Kazım Avcı'nın aday  yapılmasını istiyoruz." mesajını ilettiğini öne sürdü.Kazım Avcı'nın, Gülen'in akrabası olması nedeniyle yapı içinde fevri  hareketleri olduğunu, bu nedenle örgüt mensuplarınca çok sevilmediğini dile  getiren Acar, aynı gece FETÖ'nün "Türkiye imamı" olduğu iddia edilen Mustafa  Özcan'ın, o sırada Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mesaj  göndererek, Avcı'nın aday yapılmamasını istediğini iddia etti. Acar, böylelikle  Kazım Avcı'nın AK Parti'den aday yapılmadığını savundu.

Çetin Acar, örgüt mensuplarının yargıya yerleşmesi için Samanyolu  televizyonunda, "Yargıtayda iş yükü fazla, adalet yok, mahkemeler uzuyor"  şeklinde arşiv dosyalarının görüntüleriyle haberler yapıldığını, iş yükünü  azaltmak için hakim ve savcı sayısının artırılması gerektiğini söylediklerini  ifade etti. Bu dönemde avukatlıktan hakim ve savcılığa geçişin önünün açıldığını  bildiren Acar, bu avukatların tamamına yakınının örgüt mensubu olduğunu ileri  sürdü.

TBMM'de de terörle ilgili kanun maddeleri görüşülürken bunların kendi  aleyhlerine çıkmaması için örgüt mensuplarının, bakanları ve milletvekillerini  tesir altında tutmaya çalıştıklarına dikkati çeken Acar, bu konuda toplantılar  yapıldığını kaydetti.    Ara verilen duruşmanın öğleden sonraki bölümünde Çetin Acar'ın tanık  olarak dinlenmesine devam edilecek.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0