09.02.2018 12:27 | Son Güncelleme:
KIRKLARELİ (AA)

FETÖ'nün kapatılan okulu, engelliler için eğitim yuvası oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) haksız  kazançlarla elde ettiği paralarla inşa ettiği ve 15 Temmuz darbe girişiminin  ardından Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen okula, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi  önünde şehit düşen Mutlucan Kılıç'ın ismi verildi.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından bu örgütle irtibatlı olduğu  gerekçesiyle kapatılan okul, Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi. Devir  işlemlerinin ardından engelliler için yeniden düzenlenen okul, 15 Temmuz darbe  girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde F-16 saldırısında şehit  düşen Mutlucan Kılıç'ın ismi verilerek eğitime kazandırıldı.

- "Okul, artık gerçek sahiplerinde"

Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, hain darbe girişiminin ardından el konulan okulda artık gerçek  sahiplerinin eğitim-öğretim gördüğünü söyledi.

Okulda bu aşamada 124 engelli öğrencinin eğitim gördüğünü bildiren  Aşım, vatandaşların paraları ile yapılan okulun tekrar milletin hizmetinde  olduğunu ifade etti.

Okula, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi önünde F-16 saldırısı ile şehit düşen Mutlucan Kılıç'ın ismini  verdiklerine değinen Aşım, "Bazı vatandaşlarımızın duyguları istismar edilerek  'himmet' adı altında gasbedilen paralar ile yaptırılan bu bina artık gerçek  sahiplerine hizmet ediyor. Bugün asli görevini yerine getirmek üzere, eğitim  amaçlı FETÖ'den geri alınan bu binamızda artık özel öğrencilerimiz eğitim  görmekte." dedi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0