Dünya

15.05.2011 - 23:08 | Son Güncelleme: 15.05.2011-23:11

Filistin Kızılayı'nın Nakba bilançosu

Filistin Kızılayı’nın Nakba Günü’nde çıkan olaylarla ilgili derlediği verilere göre, Nakba protestolarında Filistin toprakları genelinde Gazze’de bir kişi öldü, 135 kişi yaralandı, Batı Şeria’da 285 kişi yaralandı

Sitene Ekle

A.A

Ma’an haber ajansının haberinde, Filistin Kızılayı’nın ilk belirlemelerinde, Ramallah’ta Kalendiye askeri kontrol noktasında İsrail askerleri ile çıkan çatışmalarda yaralananların sayısının 15’i plastik mermilerle, 120’si atılan gaz bombaları ve 2’sinin de gerçek mermilerle olmak üzere toplam 137 olarak tespit edildiği kaydedildi.

Ramallah’ın kuzeyindeki Atara askeri kontrol noktasında 19 kişi plastik mermilerle yaralanırken, atılan gaz bombaları bir çocukta yanıkların oluşmasına neden oldu, 11 kişi de soluduğu gaz bombalarından zehirlendi. El Halil’de ise 9 kişi plastik mermilerle, bir kişi askerler tarafından dövülerek yaralandı. Dövülen kişinin vücudunda bazı kemiklerin kırıldığı da kaydedildi. El Halil’de bir kişi ses bombalarından yaralanırken, 18 kişi gazdan etkilendi. Kudüs’te Anata’da bir kişi vurularak yaralandı.

Gazze Şeridi’nde ise bir kişi hayatını kaybederken, 25 kişi plastik mermilerle, Gazze’nin doğu bölgesinde de 100 kişi atılan bombalardan dağılan şarapnel parçalarıyla yaralandı Öte yandan Filistinli kaynaklar, El Halil yakınlarındaki Beyt Ummar’da 9 kişinin yaralandığını, 9 evin de askerlerce işgal edildiğini belirttiler. 


Etiketler: El Halil, Batı Şeria
2004 yapımı 'Mustafa Hakkında Her şey' adlı filmin müzikleri hangi guruba aittir?
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.