07.01.2017 18:56 | Son Güncelleme:
AA

TSK'ya ait uçaklar El Bab'da 35 hedefi vurdu

El Bab'da terör örgütü DEAŞ'a ait 35 hedefe yönelik düzenlenen hava harekatında, aralarında üst düzey 3 emirin de bulunduğu 37 terörist etkisiz hale getirildi. DEAŞ mensubu teröristlerle yaşanan çatışmalarda bir astsubay şehit oldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından, El  Bab'da terör örgütü DEAŞ'a ait 35 hedefe düzenlenen hava harekatı sonucunda,  içlerinde üst düzey 3 emirin de bulunduğu terör örgütü DEAŞ mensubu 37 kişinin  etkisiz hale getirildiği bildirildi. 

TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre, Türk Silahlı Kuvvetlerince DEAŞ  başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut  güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla başlatılan  Fırat Kalkanı Harekatının 137. gününde operasyonlar devam ediyor.

Bu kapsamda, bugün   muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet  Gruplarınca havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile El Bab'ın ele  geçirilmesine yönelik planlı harekatın icrasına devam edildi.

Hedef tespit vasıtalarıyla belirlenen terör örgütü DEAŞ hedeflerine  atış yapılarak, terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma  mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları imha edildi.

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından, El Bab'da terör örgütü  DEAŞ'a ait 35 hedefe  hava harekatı düzenlendi. Harekat sonucunda 18 silah  mevzisi haline getirilmiş bina, 5 kontrol noktası, 3 silahlı araç, 2 karargah  binası ve 7 barınma amaçlı kullanılan bina imha edildi. İçlerinde üst düzey 3  emirin de bulunduğu 37 terörist etkisiz hale getirildi. DEAŞ mensubu  teröristlerle yaşanan çatışmalarda bir astsubay şehit oldu.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgesinde güvenlik  riski doğuran Suriye'nin kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekatına destek veren  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için  her türlü tedbiri aldığı ve bu konuda azami hassasiyet gösterdiği belirtildi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0