29.05.2018 10:42 | Son Güncelleme:

Ford Mustang'in yeni modeli: VLF Rocket V8

Ford Mustang modeli her zaman sürücülerin dikkatini çekmeyi ve markalar arasında yerini üst sıralarda tutmayı başarmış durumda. Ford Mustang sunduğu yüksek tasarımlı otomobilleri ile durmak bilmiyor ve yepyeni modeli VLF Rocket V8 ile karşınıza çıkıyor. Peki yeni Mustang VLF Rocket V8'in özellikleri ve fiyatı ne olacak?

Ford Mustang modeli neredeyse tüm sürücülerin dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Sürücüleri yeniden kendine çevirmek isteyen Ford Mustang, yeni modeli VLF Rocket V8 ile gelmeye hazırlanıyor. 

Peki yeni Mustang VLF Rocket V8'in özellikleri ne olacak?

Henrik Fisker tarafından dizayn edilen ve tam 725 beygir gücündeki yeni VLF Rocket V8, güçlü bir tasarıma sahip. Kaslı yapısının altında 5.0 litre supercharged Coyote V8 motor bulunduran araç, aynı zamanda bakanları kendine aşık eden karbon fiber kaplı bir gövdeye sahip. Bunlara ek olarak aracın 21 inç boyutunda Pirelli ‘Extreme Performance’ tekerlekleriyle geleceği biliniyor.

2014 Uluslararası Otomobil Fuarı’nda “Ford-Mustang Galpin Rocket” adıyla sahne alan aracın yeni adı artık VLF Rocket V8. İsimden de anlaşıldığı üzere modelin üretimi Michigan’lı VLF Otomotive tarafından yapılacak.

Galpin Motors sahibi Beau Boeckmann bir röpotajında; “Henrik Fisker bana tarasımlarını gösterdiğinde nutkum tutuldu. Hayatımda gördüğüm en güzel Mustang buydu.” demiştir.

Yeni modelin fiyatı ne kadar olacak? 

Mustang VLF Rocket V8'e sahip olmak isteyenler 100.000 dolar'ı gözden çıkarmaları gerekiyor. 

Araç hakkında yeni bilgiler gelmeye devam edecek. Bizi takip etmeyi unutmayın! 
 

Bu habere ifade bırak
  • 12Mutluyum
  • 6Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 8Üzgünüm
Toplam Oy28