Formula 1'de sıradaki durak Japonya

Şampiyonanın 16. ayağında sıralama turları yarın, yarış ise 8 Ekim Pazar günü yapılacak

06 Ekim 2017 - 10:48 | Son Güncelleme: 06.10.2017 - 10:51 |
A+A-
Haberler » Skorer » Motor Sporları » Formula 1'de sıradaki durak Japonya

Şampiyonanın 16. ayağında sıralama turları yarın, yarış ise 8 Ekim Pazar günü yapılacak Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda heyecan, Japonya'da yapılacak sezonun 16. yarışıyla sürecek.

Japonya'nın Suzuka kenti ile aynı adı taşıyan 5 bin 807 metrelik pistte 53 tur üzerinden yapılacak yarışın sıralama turu yarın TSİ 09.00'da başlayacak. Yarış ise 8 Ekim Pazar günü TSİ 08.00'de gerçekleştirilecek.

Sezonun şu ana kadar koşulan 15 yarışında Avustralya, Bahreyn, Monaco ve Macaristan'da Ferrari pilotu Sebastian Vettel, Çin, Kanada, İspanya, Büyük Britanya, Belçika, İtalya ve Singapur'da Mercedes pilotu Lewis Hamilton, Rusya ve Avusturya'da Valtteri Bottas, Azerbaycan'da Daniel Ricciardo, Malezya'da ise Max Verstappen kürsünün zirvesine çıktı.

Pilotlar ve takımlar klasmanı Formula 1'de Japonya Grand Prix'si öncesi pilotlar ve takımlar klasmanının ilk 5 sırası şu şekilde:

Pilotlar klasmanı

1. Lewis Hamilton (Büyük Britanya) - 281 puan

2. Sebastian Vettel (Almanya) - 247

3. Valtteri Bottas (Finlandiya) - 222

4. Daniel Ricciardo (Avustralya) - 177

5. Kimi Raikkonen (Finlandiya) - 138 

Takımlar klasmanı

1. Mercedes - 503 puan

2. Ferrari - 385

3. Red Bull - 270

4. Force India - 133

5. Williams - 65 

 
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
Etiketler: Formula 1,
canlı skor
  • Perth Glory-Chelsea FC14:30
  • Eibar-İstanbul Başakşehir16:30
  • Trabzonspor-Al-Duhail SC18:00
  • Freiburg-Al-Sadd19:00
  • Silvolde-Antalyaspor19:00
  • Canadian Superstars-Frosinone20:30
  • Gent-Strasbourg21:30
  • Inverurie Loco Works-Aberdeen21:45
  • Preston-Burnley21:45
Tüm maçlar için tıklayın
Paz.
 1X2 ...
19:00473
GAZ METAN MEDIAS CONCORDIA CHIAJNA1.952.803.00
20:00480
CHERNOMORETS OLIMPIK DONETSK2.702.802.10
20:00479
ZAGLEBIE SOSNOWIEC PIAST GLIWICE2.002.902.80
20:00477
BANIK OSTRAVA JABLONEC2.202.802.60
21:00481
HOBRO FC KOPENHAG4.003.301.55
İlginizi ÇekebilirX