10.02.2018 01:30 | Son Güncelleme:

‘Fragman bitti film başlıyor’

Zeytin Dalı Harekâtı’nın 21’inci gününde şehit olan 23 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Sergen Pamukçu’nun cenazesi, memleketi Hatay’da düzenlenen törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Hatay Devlet Hastanesi’nden alınarak son kez helallik alınması için baba  evine getirilen şehidin cenazesi daha sonra konvoyla törenin yapılacağı Antakya Mezarlık Kompleksi’ne ulaştırıldı. Hatay Müftüsü’nün kıldırdığı cenaze namazına Vali Erdal Ata, Hatay milletvekilleri, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Silah arkadaşı geldi

Şehidin annesi Seliz ve babası Fadil Pamukçu gözyaşlarına hakim olamazken, acılı babayı vali Erdal Ata teselli etti. Şehit Pamukçuoğlu, namazın ardından dev Türk bayrakları açan kalabalığın “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları altında Antakya Şehitliği’nde toprağa verildi. Pamukçu’nun şehit düştüğünde yanında bulunan silah arkadaşı Piyade Sözleşmeli Er Eyüp Özer de cenaze namazına katıldı. Şehidin annesi Seliz’e sarılıp gözyaşı döken Özer, olay anını da şehidin annesine anlattı. Özer, “Anne gece çatıştık, saat 4 gibi annem, boynundan vuruldu” derken annesi ise “Gece kaç gibi çatıştınız, sabah ezanında mı? Allah kâfirleri sağ bırakmasın ya Rabbim. Neresinden vuruldu?” dedikten sonra oğlunun silah arkadaşına sarılıp gözyaşlarına boğuldu. 

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5