Futbol ve ilişkilerde yabancı sınırlaması: Elif Aksu ve Neymar ilişkisi

Bir Türk'ün yabancı dünya yıldızlarıyla sevgili olması ya da takılmaya başlaması büyük gündem oluyor. Birçok defa benzerini gördüğümüz bu olayın son örneği Neymar'ın doğum günü partisinde kendisiyle el ele görüntülenen Elif Aksu. Demek ki yabancı sınırlaması olmayınca ilişkilerde de, futbolda da dünya yıldızlarını görebiliyoruz.
 

Futbol ve ilişkilerde yabancı sınırlaması: Elif Aksu ve Neymar ilişkisi

Lejyonerlerimiz

Lejyonerlerimiz

Cristiano Ronaldo'yla adı geçen Merve Taşkın, Adriana Lima'yla uzun süre sevgili olan Metin Hara ve şimdi de Neymar'la el ele görülen Elif Aksu...

Bahsi geçen isimlere bakınca, içerisi adeta şampiyonlar ligi gibi.

Onları ilk gördüğümüzde adeta Manchester City'ye gitmiş Enes Ünal, Barcelona'ya transfer olmuş Arda Turan, Jubilo Iwata'yla anlaşmış Eren Albayrak görmüş gibi tepki veriyoruz.

Tabii dünya yıldızlarıyla sevgili olanlara duyulan his, sevinmek değil ama şaşırmak, gurur duymak değil ama takdir etmek gibi daha çok.

"Sana kırmızı çok yakışıyor"

"Sana kırmızı çok yakışıyor"

Neymar'ın 'kırmızı giysi' temalı doğum gününde Elif Aksu'yla el ele görülmesi de şaşırtıcıydı.

Metin Hara'yla Adriana Lima'nın birlikteliğini duyduğumuzda da aynı şekilde şaşırmış, daha sonra ilişki uzadıkça alışmıştık.

Elif Aksu'yu yakından tanımasak da hem başına gelen Arap şeyhi sevgilisinin uçağıyla kaçma girişimi, hem çekici pozları, hem de son olarak Neymar'la verdiği pozlarla ismini daha çok duyacağız gibi.

"Hayat, futbola fena halde benzer"

"Hayat, futbola fena halde benzer"

Ülkemizde "Türkler yabancılarla sevgili olamaz" diye bir kural yok mesela. İsteyen yerli, isteyen yabancı bir sevgili bulabiliyor. Tek kriter anlaşabilmek... Ronaldo'yla, Neymar'la, Adriana Lima'yla ilişki yaşayan vatandaşlarımız var. Neden? Çünkü özgürler. Kimse "Alttan Türk sevgili yetişmiyor" diye dert yanmıyor. İster Türk, ister yabancı, hangi insandan memnunsa yoluna onunla devam ediyor.

Hayata fena halde benzeyen futboldaki durumumuz da şu an tam olarak böyle. 14 yerli zorunluluğu ve maksimum 14 yabancı kısıtlaması var. Oldukça makul bir kural. İsteyen, Mario Gomez'i, Van Persie'yi, Drogba'yı, Sneijder'i, Eto'o'yu, Robinho'yu getirebiliyor. İsteyen bu yabancılarla âşık atabilen kaliteli yerli oyuncuları tercih ediyor. Hem ilişkilerde hem futbolda önemli olan da kalite değil mi zaten?

Bu makaleye ifade bırak