G.Saray’a Madrid modeli

Forbes’in Türkiye versiyonu, futbol verimlilik raporu hazırladı, burada Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i değerlendirirken, kulübün son operasyonlarını da “Madrid modeli” olarak sundu.

07 Ekim 2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 07.10.2017 - 02:01 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » Süper Lig » G.Saray’a Madrid modeli
 
Forbes’in Türkiye versiyonu, futbol verimlilik raporu hazırladı, burada Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i değerlendirirken, kulübün son operasyonlarını da “Madrid modeli” olarak sundu.
 
Özbek’in, spor kulüplerinin mali yapılarını iyileştirerek sürdürülebilir bir gelir ve sportif başarı yakalaması için dünyada iki model olduğuyla ilgili görüşlerine yer veren değerlendirmede şu ifadeler yer aldı:
 
 
“Bunlardan ilki bugün Avrupa’nın birçok kulübünde olduğu gibi sahipliği Arap, Çinli ya da Rus milyarderlere bırakarak kulübe dışarıdan sermaye taşınması... İkincisiyse yıllardır örnek olarak anlatılan Real Madrid modeli. Elindeki gayrimenkulleri değerlendirerek oluşturduğu kaynaklarla yükselişe geçen Real Madrid, bugün sportif ve mali olarak bir dünya devi ve hâlâ ciddi gayrimenkul projelerine imza atıyor. Galatasaray’ın sahip olduğu araziler de, Özbek ve yönetimi için ikinci yolu açıyor.”
 
Gayrimenkul projelerinden beklenildiği gibi 1 milyar liranın üzerinde gelir elde edilmesi durumunda kulübün finansal krizden kurtulacağına dikkat çeken dergi, “Ancak bu kurtuluşun kalıcı olup olmayacağını Galatasaray’ın bundan sonraki yönetim biçimi belirleyecek. Zira benzer bir borç batağına saplanması durumunda Galatasaray’ı kurtaracak Riva ve Florya arazileri olmayacak” yorumu yapıldı.
 
Kavga yok, barış var 

Galatasaray’da barış rüzgarları esti. Geçtiğimiz aylarda yapılan Divan Kurulu toplantısında Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile Galatasaray Düşünce Derneği Başkanı Prof. Dr. Teoman Kadıoğlu arasında söz düellosu yaşanmış ve telefon polemiği olmuştu. 
 
Özbek’in telefonlarının sosyal medyada yayılmasında Kadıoğlu’na yakın isimler olduğu iması da ikili arasında sert rüzgarların esmesine neden oldu. Özbek ile Kadıoğlu arasında buzların erimesi sonrasında Kadıoğlu’nun başkanlığını yaptığı Galatasaray Düşünce Derneği, ekim ayı toplantısına Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i davet etti, o da bunu geri çevirmedi.
 
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX