Gaziantep

Yerel Haber
09 Kasım 2017 - 11:33

Gaib Başkanı Çıkmaz'dan 10 Kasım Mesajı

IHA

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, yayımladığı 10 Kasım mesajında, "Atatürk’ün belirlediği hedef olan muasır medeniyetler seviyesine çıkmak adına daha fazla çalışıp daha fazla üretmeye devam edeceğiz” dedi.
GAİB Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, Atatürk’ün vefatının 79’uncu yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Atatürk’ü rahmet ve minnetle andığını belirtti. Atatürk’ün, Türk milletine miras bıraktığı fikirleri herkesin kendisine yol haritası olarak benimsemesi gerektiğini belirten Çıkmaz, "Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır. Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği ve ‘en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti, kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü bir ülkesi, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir. 10 Kasım’ın oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen, taşıdığı anlam bakımından 10 Kasımlar Atatürk’ün fikirlerinin en iyi şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kabul edilmelidir. Tarihimizin en zor dönemlerinde milletine ve bağımsızlığımıza olan inancını yaşatan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadeleci kimliği ile dünyanın gördüğü askeri bir deha olmanın yanında reformist bir devlet adamı olması O’nu dünya tarihindeki sayılı liderlerden biri haline getirmiştir. Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete ait bir yetki olarak gören anlayışı, Türkiye’mizin bugün sahip olduğu demokratik rejim açısından belirleyici bir öneme sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her ferdin, fikirleri ile çağımızı aydınlatan Atatürk’ün açtığı yol ve belirlediği hedefleri benimseyerek bu hedefler doğrultusunda ilerlemesi gereklidir. Bizlerde sanayici ve ihracatçılar olarak Atatürk’ün bize miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’ni, hedefi olan muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak adına daha fazla çalışıp daha fazla üretmeye devam edeceğiz. Geleceğin güçlü Türkiye’yi kurmak adına çabalar göstermekteyiz. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnetle yad ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

GaziantepYerel Seçim Sonuçları

Gaziantep Hava Durumu

9°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.