Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz.
Galatasaray - Atiker Konyaspor maçının ardından yazar görüşleri

Galatasaray - Atiker Konyaspor maçının ardından yazar görüşleri


Belhanda'da müthiş değişim - Serhat Ulueren (Vatan)

HEYECAN vardı ama kalite hiç yoktu. Çok pozisyon vardı ama az gol. Atılan 5 golün ilk ikisi alkışlanacak cinstendi. 4-1’lik farkın oluşmasında elbette arzulu G.Saraylı oyuncular kadar Konyaspor kalecisi Patrik Carlgren’in büyük katkısı vardı. Komik goller yedi İsveçli. 

VE bu maç, Belhanda, Nagatomo, Sinan Gümüş, Gomis gibi formda olmayan, tereddütle bakılan isimlerin ayağa kalkışlarına sahne oldu. Sinan ve Nagatomo mükemmel mücadele ettiler ama Belhanda’daki değişim takdire şayan. Faslı öncelikle çok koştu, gol attırmak için çabaladı, defansa yardım etti, güzel paslar attı. Geldiği günden beri en etkin futbolunu ortaya koydu Belhanda. Gomis 2 attı, 2 kaçırdı. Dün geceki gibi boş alanlar bulunca iş yapıyor Fransız.
 
ÇOK ŞIK GOL
 
SERDAR Aziz ilk maçta olduğu gibi çok şık gol attı ama yine sakatlandı. Biraz olsun istikrar yakalar, arka arkaya 3-4 maç iyi oynarsa Terim’in değişmez askeri olur. Sivas karşısındaki etkisiz, silik G.Saray’ın, kupayı zaten kafasında silmiş olan Konyaspor’a karşı disiplinli, mücadele dolu, yardımlaşmalı oyununu alkışlıyorum ama bir de uyarı yapmak lazım diye düşünüyorum. Bu haftaki Antalyaspor maçı dünkü gibi kolay geçmez. Her zaman böyle helva gibi kaleci ve defans bulamazsın.
 
HAKEM Öztürk’e fizik olarak 9, pozisyonları süzmesine ise 5 veriyorum. Gomis’in düşürülmesine faul diyorsan kırmızıyı vereceksin. İlk yarı maç 5 dakika durdu, 2 dakika uzattı. Ayrıca bazen oyuncuları fırçalamaya kalkması büyük hata. Üstelik pozisyonları sürekli anlatma gereği duyuyor oyunculara, bu da hata.
 
FATİH Terim’in teknik direktör, Abdurrahim Albayrak’ın Sportif’de göreve başlamasının üzerinden 45 gün geçti ve geçmişte birbirlerinden ayrılmayan bu ikilinin daha yan yana bir görüntüsünü görmedim. Bir zamanlar ay love you Fatih Hoca’m”dan başka cümle çıkmayan Albayrak’ın şu ana kadar, enteresandır sesi sedası da çıkmıyor. Ya tarz değiştirdi Albayrak ya da kara kedi mi girdi bu ikilinin arasına anlamış değilim. Yakında çıkar kokusu.

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.

İzlenme: 115.573