Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz.
Galatasaray - Bursaspor maçı sonrası yazar görüşleri!

Galatasaray - Bursaspor maçı sonrası yazar görüşleri!

Bursa oynadı G.Saray kazandı (Güntekin Onay)

LİGDEKİ G.Saray-Bursaspor maçının bir benzeri oldu. Hatta klasik bir Bursa maçı izledik. Müthiş bir hız, pres, tempo ve pozisyonlar. Öyle ki henüz 65. dakikada Bursa kaleye 24 şut atmıştı. Ancak 4 kez gelen rakibi karşısında kalesinde 3 gol gördü. Bunda 2 ideal stoperi Serdar Aziz ve Civelli’nin yokluğu önemli rol oynadı. Aslında bir orta saha oyuncusu olan Şamil ve 18 yaşındaki tecrübesiz Ertuğrul ile savunmada bu kadar zaafiyet göstermeleri doğal.

BURSA’NIN bu denli çok pozisyon bulması kendi futbol tarzı olduğu kadar G.Saray’ın şampiyon olduktan sonra rehavete kapılmasından da kaynaklandı.
 
BRAVO ŞENOL GÜNEŞ’E
 
HAT-trick yapan Burak dışında kaleci Sinan iyi günündeydi. Futbol bir sonuç oyunu, şayet bu bir boks maçı olsa Bursa maçı açık bir puan farkı ile kazanırdı.
 
O kadar çok pozisyon buldular, o kadar çok hücum yaptılar ki, G.Saray’ı maç boyunca zor durumlara düşürdüler. 3 topları direkten döndü. Şayet G.Saray bu maçı ve kupayı kazandıysa bu bir futbol mucizesi.. Ne savunma yapabildiler ne de pas. Oyun üstünlüğünü de hiç bir bölümde alamadılar.
 
ŞENOL Güneş ligin açık ara en çok gol atan takımını inşaa etti. Oynattığı futbol ile herkese keyif verdi. Finali kaybetmiş olsa da bu oyun ile alkışı haketti. Yazılanlar ne derece doğru bilemiyorum ancak Beşiktaş’ın başına geçerse önümüzdeki sezon çok daha güçlü ve en az 70 gol atacak bir Beşiktaş izleriz. Şayet Bursa’da kalırsa ve kadroyu koruyup 1-2 takviye yaparsa yeni stadyum ile birlikte bu Bursa yine ligin flaş takımı olur.
 
SEZONU çifte kupa ile kapatan G.Saray, genel anlamda rakiplere üstünlük kurmadan sonuç almayı bilerek büyük bir iş gerçekleştirdi. Hiç kolay bir şey değil bu.
 
ÇİFTE kupa ile tarihe geçen Hamza Hamzaoğlu ve G.Saraylı futbolculara ise yürekten tebrikler.

(Vatan)

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.

İzlenme: 87.165