Galaxy Note 8, iPhone X ve Pixel 2'yi OIS video kayıt karşılaştırmasında geçti

26.12.2017'de eklendi26.12.2017-16:59 'de güncellendi
Galaxy Note 8, Google Pixel 2, Huawei Mate 10 Pro ve iPhone X’in karşılaştırıldığı OIS video kayıt testinde, Note 8 başarısıyla rakiplerini geride bıraktı.

milliyet.com.tr

Akıllı telefonlarda en çok dikkat ettiğimiz özelliklerden biri kamera performansları. Yeni çıkan akıllı telefonlarda her seferinde kameralarıyla fark yaratmaya çalışıyorlar. Şu anda satın alabileceğiniz akıllı telefonlar ise iPhone X, Pixel 2, Galaxy Note 8 ve Mate 10 Pro. Ancak hepsi mükemmel fotoğraflar çekiyor olsalarda video konusunda aralarında büyük farklar söz konusu. 

Yeni bir inceleme videosu, bu telefonların Optik Görüntü Sabitleme özelliğini test ediyor. OIS’in amacı kamera sarsıntısını önlemek ve video çekerken kullanıcılara sunulan deneyimi büyük ölçüde etkiliyor. Videoda yer alan 4K stabilizasyon testi, Note 8, iPhone X, Pixel 2 ve Mate 10 Pro’nun OIS performansını karşılaştırıyor. 

Videoyu Youtube’da yayınlayan Evan Rodgers, testi yaptığı ilk videosunda bir metro girişine doğru yürüyor. Bu inceleme videosunda kameralar arasında çok büyük bir fark yok ancak videonun çok ilgi çekmesi üzerine Rodgers, bu sefer metroya bindiği ve titreşimlerin bir üst seviyeye çıktığı ikinci videoyu yayınladı. Titreşim seviyelerinin artması üzerine OIS performanslarını daha iyi anladığımız akıllı telefonlardan Note 8, bu testin kazananı olarak dikkat çekti.