Galaxy S9 Plus Spigen Rugged Armor kılıf inceleme: 5 bin TL'lik telefonunuz emin ellerde

14.04.2018'de eklendi14.04.2018-16:36 'de güncellendi
Spigen'in ülkemizde 5 bin TL civarında satılan Samsung Galaxy S9 Plus modelini düşürme ve darbelerden koruyan kılıf modeli Spigen Rugged Armor'ı inceledik.

Onur Binay/milliyet.com.tr

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus kuşkusuz pahalı telefonlar. Ülkemizde 5 bin TL civarında fiyat etiketleriyle satılan cihazlar, pek çok kişinin bütçesini zorlayacaktır.

Diyelim ki Galaxy S9 serisinden herhangi birini satın aldınız. Galaxy S9 gerek ekran kasa oranı gerekse de tasarımı nedeniyle oldukça hassas bir cihaz. Telefonu elinizden yere -özellikle de betona bir zemine- düşürdüğünüzde camını parçalama olasılığınız oldukça yüksek. Bu nedenle S9 serisine sahipseniz korumanız da oldukça önemli. Bu noktada Spigen'in Rugged Armor adlı kılıfı ihtiyacınızı karşılayabilir.

Spigen Rugged Armor, hafif ve cep dostu olmasının yanında maksimum korumadan ödün vermemek üzere tasarlanmış. Military Grade sertifikasına sahip Rugged Armor, Spigen hattında oldukça popüler olan modellerden biri.

Kılıfı telefona taktığınızda fark edeceğiniz ilk şey, sağlamlık duygusu. Bu yüzden yeni Galaxy'niz sizden uzaklaşsa da artık endişelenmenize gerek kalmayacak. Kılıfın kenarları oldukça pürüzsüz. Telefonunuzu cebinize sokup çıkardığınızda keskin plastik kenarlarla uğraşmak zorunda değilsiniz.

Karbon fiber detaylarla mat siyah bir kaplamaya sahip kılıf, minimalist bir yapı ve dayanıklı bir tasarım sunuyor. Kullanılan malzeme nedeniyle kılıf, parmak izlerini gizlemek konusunda da mükemmel bir iş çıkartıyor.

Sert polikarbon malzeme ile yüksek koruma sağlayabilen Rugged Armor, Aircushion teknolojisini de sahip. Bu teknoloji sayesinde iç yapısındaki ve köşelerindeki hava kanallarını kullanarak darbeyi dışarı itebiliyor. 

Yumuşak karbon fiber doku kolay tutuş sağlarken,cihazınızı çizilme ve düşmelere karşı da koruyor.Karbon fiberden üretilen Rugged Armor bunların dışında yuvarlatılmış köşeleriyle S9 Plus'ın orijinal tasarımını da bozmuyor.

Rugged Armor, ailenin diğer üyeleri gibi arkasında entegre bir standa sahip değil. Bu yüzden telefonu yatay modda masaya koyarak dizi veya film izlemeniz zor. 

Güçlendirilmiş ses ve açma/kapama tuşları sayesinde tok bir basma hissi oluşturulmuş. Rugged Armor'daki en güzel detaylardan biri de S9+'ı kablosuz şarj etmek için kılıfı çıkartmak zorunda kalmamanız.

Kamera kapağının etrafında yükseltilmiş alan, arkadaki lenslerin korunmasını sağlıyor. Kılıfın üst ve alt kenarlarındaki yükseltilmiş çerçeve de ekranınızın hasar almamasına yardımcı oluyor.

Spigen'in kılıflarını uzun yıllardır kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım. Galaxy S9 ve S9+’ınızı yaban ellerin dışında düşürme ve kırılmalara karşı korumak istiyorsanız Spigen'in Rugged Armor adlı kılıfına göz atabilirsiniz.

Spigen Samsung Galaxy S9 Plus Kılıf Rugged Armor'a 55 TL'ye sahip olabilirsiniz.