Game of Thrones finalinde kime ne oldu?

Game of Thrones artık sona erdi. Tahta geçemeyen ve ölmeyen birçok karakter olduğunu söyleyebiliriz. Peki Game of Thrones finalinde hayatta kalanlara ne oldu?
 

Game of Thrones finalinde kime ne oldu?

1- Jon Snow

1- Jon Snow

Baştan beri Game of Thrones'ta doğru olanı yapmak pek işe yaramıyor. Ve bu durum, dünyayı kurtarmak için elinden gelenin en iyisini yapan Jon Snow için de geçerli. Maalesef kendisinin sonu, başladığı yerde bitti: Duvarda, yabaniler ile birlikte. (Bir Targaryen olmak ona da pek yardımcı olmadı, değil mi?) White Walkers olmadan (sonsuza dek kaybolduklarını düşünüyoruz), sorumluluklarının tam olarak ne olacağı belli değil ama en azından onun güvenilir kurdu, Ghost ve Tormund gibi ona eşlik edecek arkadaşları var.
 

2- Bran Stark

2- Bran Stark

Her şeyin sonunda, tahtın kazananı Bran Stark; bir başka deyişle Topal Bran, Altı Krallık'ın efendisi. Aslında böyle olacağını tahmin etmeliydik: Night’s Watch yokken, o kadar yolu zar zor giden Bran bir şekilde kazanmak zorundaydı. Üstelik bütün bunların olacağını da biliyormuş! Bir iki ipucu olabilirdi tabii ama Üç Gözlü Kuzgunu sorgulamak haddimize değil!
 

3- Tyrion Lannister

3- Tyrion Lannister

Kimimiz tahta Tyrion'un oturacağını düşündü ama gerçekte, ait olduğu yer orası değildi. Tyrion Lannister, Kralın Eli (Hand of the King) olarak, krallığın pis işlerini yürütüyor. Tahtı istemedi ama her zaman en iyi aday oldu. 
 

4- Sansa Stark

4- Sansa Stark

Sansa, tahtı ele geçirmemiş olabilir ama muhtemelen kendisi için daha iyi olan bir anlaşma yaptı. Sonunda Kuzey'i ayırarak burasının aslında Altı Krallık olduğunu gösterdi ve Kuzey'in Kraliçesi olarak çok daha konforlu görünen bir taht aldı. Ve böylece büyük bir Stark hanedanı oluştu. Bu olanları Ned, Robb ve Catelyn görse gurur duyardı.
 

5- Arya Stark

5- Arya Stark

Arya'nın ölüm listesinde kimse kalmadı. Böylelikle her zaman yapmak istediği şeyi yaparak, Westeros'un batısında ne olduğuna bakmaya gitti. Arya, keşfedilmemiş bir bölge için yola çıktı. İlerleyen zamanlarda HBO kanalı, Arya Stark için bir spin-off çeker mi acaba? 
 

6- Brienne of Tarth

6- Brienne of Tarth

Brienne yükselmeye devam ediyor. Sezonun başlarında şövalye olduktan sonra, şimdi komutasındaki Podrick ile birlikte Kingsguard’ın Lord Komutanı oldu. Aslında bu eski işinden pek farklı değil. Sonuçta yine Stark'ları koruyor. En azından iyi olduğu bir işi yapacağını biliyoruz.
 

7- Grey Worm

7- Grey Worm

Westeros'a kendisi için hiçbir şey kalmayınca Gray Worm, Unsullied'i merhum sevgilisi Missandei'nin memleketi olan Naath'a götürdü.
 

8- Samwell Tarly

8- Samwell Tarly

Küçük Meclis’te Grand Maester olarak rahat bir iş elde etmenin yanı sıra Sam, daha önce gördüğümüz hikayenin tam halini, 'A Song of Ice and Fire' olarak teslim etti. George R.R. Martin, Yüzüklerin Efendisi öyküsünün sonuna benzetmek istediğini söylerken bunu kastettiğini düşünmemiştik açıkçası.
 

9- Ser Davos Seaworth

9- Ser Davos Seaworth

Ser Davos da tahmin ettiğiniz gibi Master of Ships olarak konseyde kendine bir yer buldu. Kimin hangi işi yapacağı konusunda çok fazla tartışma olmadığını varsayıyoruz.
 

10- Bronn of the Blackwater

10- Bronn of the Blackwater

Bronn burada asıl kazanan oldu. Highgarden Lordu, Coin Ustası, bir şövalyelik… Tyrion’un şampiyonu olmaya karar veren adamın geri çekileceğini düşümüyorduk zaten. 
 

11- Gendry Baratheon, Yara Greyjoy, Robin Arryn, Edmure Tully, Yohn Royce

11- Gendry Baratheon, Yara Greyjoy, Robin Arryn, Edmure Tully, Yohn Royce

Hayatta kalan Westeros efendileri Dragonpit'te toplanıp Bran'in atanmasına yardım ettiler ve daha sonra kendi köşelerine çekildiler. Hepsinin iyi geçindiğini bilmek güzel! (Ayrıca Edmure, bölümün en iyi anlarından birini izletti: Sansa'dan soğuk bir “Amca lütfen otur”.)
 

12- Drogon

12- Drogon

Sam’den öğrendiğimize göre 'en son doğuya uçarken görüldü'. 

Bu makaleye ifade bırak